В Україні створять Центр патріотичного виховання

МОН України оприлюднило Концепцію національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Ідея розвитку української державності як консолідуючого чинника розвитку українського суспільства та української політичної нації є основоположною в системі національно-патріотичного виховання. Про це йдеться у Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (далі — Концепція).

У процесі виховання громадян-патріотів необхідно постійно звертатися до історичного минулого України, знайомити з історією героїчної боротьби українського народу за державну незалежність, державницькими традиціями.

Разом з тим важливо забезпечити всебічний соціально-культурний розвиток національних і етнічних груп, які проживають на території нашої держави.

Як зазначено у Концепції, складовою частиною патріотичного виховання, а наразі – пріоритетною, є військово-патріотичне виховання, зорієнтоване на формування у молодої особи готовності до захисту Вітчизни. Робота з військово-патріотичного виховання учнівської молоді має проводитися у навчальних закладах комплексно.

Концепцією передбачено шляхи реалізації патріотичного виховання дітей та молоді, серед яких:

  • удосконалення нормативно-правової бази патріотичного виховання молоді;
  • діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері національно-патріотичного виховання;
  • співпраця органів державної влади та органів місцевого самоврядування з громадянським суспільством;
  • інформаційне забезпечення національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

У 2015 році на першому етапі впровадження національно-патріотичного виховання дітей та молоді заплановано створення нормативно-правового підґрунтя, інформаційно-методичного забезпечення.

Також цього року буде створено Центр патріотичного виховання, який підпорядковуватиметься МОН України. З метою поширення інформації національно-патріотичної тематики буде функціонувати інформаційний ресурс.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді