Як зміни правил бронювання вплинуть на роботу вчителів?

Зміни в правилах бронювання працівників у сфері освіти

Бронювання педагогічних працівників

Перевірки та інституційний аудит: яка різниця

З 1 грудня 2024 року в Україні оновили правила бронювання військовозобов’язаних громадян. Уряд ухвалив відповідні критерії, які мають бути дотримані, для того щоб громадяни отримали бронювання. 

Однією з таких умов є те, що у працівника, якого бронюють, нарахована заробітна плата має бути не менше 20 тисяч гривень. Тому виникає питання: чи можуть освітяни розраховувати на відстрочку від мобілізації, зважаючи на нові правила. 

Як зазначається у Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» пункт 2 частини 3 статті 23, мобілізації не підлягають військовозобов’язані, наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти

Ознайомтеся зі змінами в законодавстві

Проте це можливо, якщо вони працюють відповідно у закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки. Тобто вчитель має надати доказ, що має ставку не менше ніж 0,75 у закладі загальної середньої освіти. Жодних вимог щодо розміру зарплати  немає. 

Таким чином, навіть працюючи на мінімальну зарплату, освітянин все рівно буде підпадати під умови для отримання відстрочки. 

Важливо, що така відстрочка не надається автоматично, тому вчителя, які працюють на ставку 0,75 і бажають отримати відтермінування, мають зібрати пакет документів і звернутися із заявою про відстрочку до свого ТЦК та СП.

За інформацією Мінекономіки

Дитяче меню під час свят

Статті за темою

Усі статті за темою

Порушення академічної доброчесності в школі

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
26530

Як розробити стратегію розвитку закладу освіти

Розробити стратегію розвитку закладу — означає спроєктувати бажаний стан закладу освіти, що містить місію, цінності, основні принципи діяльності, цілі, візію та конкретні заходи з реалізації стратегії. Розбираємо цей документ у статті.
54534

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
52172

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба медіації допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
89

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді