Чи варто вихователям очікувати на підвищення зарплати?

У Раді розповіли, чи підвищать зарплати вихователям дитсадків

З 2025 року вчителі українських закладів освіти отримуватимуть доплати до зарплати. З 1 січня — по 1000 гривень щомісяця, а з 1 вересня — по 2000 гривень.

При цьому постало питання щодо підвищення оплати праці працівникам галузі дошкілля і позашкілля.

Як повідомив очільник Освітнього комітету Верховної Ради України Сергій Бабак, з державного бюджету не фінансують сферу дошкілля і позашкілля. Тобто Верховна Рада не ухвалює рішень щодо зарплат цих освітян.

«Дошкільну і позашкільну освіту фінансує місцева влада: об'єднані територіальні громади, міста, області», — зауважив Сергій Бабак.

image47
Порушення мовлення в дітей: що має знати виховательПоказники розвитку мовлення дитини орієнтовні. Кожна дитина має індивідуальні психічні та фізичні особливості. Тому не поспішайте робити висновки на підставі незначних відхилень від загальновстановлених норм.
У кожному дитячому садку є вихованці, які мають порушення мовлення. Проте не в кожному з них є вчитель-логопед, який організує корекційну роботу. Поміркуймо, що слід взяти до уваги вихователю, аби вчасно виявити порушення мовлення в дитини та надати їй необхідну допомогу

Окрім того, нещодавно було ухвалено новий Закон України «Про дошкільну освіту», у якому закладено можливість для місцевої влади платити працівникам дитсадків будь-якого рівня зарплати без прив'язки до чогось.

Документ має набути чинності через рік після ухвалення. Проте народні депутати мають незабаром проголосувати за інше рішення, аби зміни відбулися вже з 1 січня 2025 року.

Раніше повідомлялось, що з 1 січня 2025 року вчителі отримуватимуть щомісячну доплату до зарплати. Таким чином уряд хоче підтримати українських педагогів. 

Джерело: Телеграм-канал Сергія Бабака 

Рекомендації МОН щодо атестації

Статті за темою

Усі статті за темою

Посадова інструкція вихователя

Вам на допомогу рекомендації, як розробити посадову інструкцію вихователя ЗДО, та зразок відповідної посадової інструкції
151830

Національна стратегія розвитку інклюзивного навчання: цілі, зміст, алгоритми

Національну стратегію розвитку інклюзивного навчання на період до 2029 року та операційний план з її реалізації на 2024–2026 роки затвердив КМУ 7 червня 2024 року. Основне про Стратегію читайте у статті.
49459

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді