Чи варто вихователям очікувати на підвищення зарплати?

У Раді розповіли, чи підвищать зарплати вихователям дитсадків

З 2025 року вчителі українських закладів освіти отримуватимуть доплати до зарплати. З 1 січня — по 1000 гривень щомісяця, а з 1 вересня — по 2000 гривень.

При цьому постало питання щодо підвищення оплати праці працівникам галузі дошкілля і позашкілля.

Як повідомив очільник Освітнього комітету Верховної Ради України Сергій Бабак, з державного бюджету не фінансують сферу дошкілля і позашкілля. Тобто Верховна Рада не ухвалює рішень щодо зарплат цих освітян.

«Дошкільну і позашкільну освіту фінансує місцева влада: об'єднані територіальні громади, міста, області», — зауважив Сергій Бабак.

image53
Порушення мовлення в дітей: що має знати виховательПоказники розвитку мовлення дитини орієнтовні. Кожна дитина має індивідуальні психічні та фізичні особливості. Тому не поспішайте робити висновки на підставі незначних відхилень від загальновстановлених норм.
У кожному дитячому садку є вихованці, які мають порушення мовлення. Проте не в кожному з них є вчитель-логопед, який організує корекційну роботу. Поміркуймо, що слід взяти до уваги вихователю, аби вчасно виявити порушення мовлення в дитини та надати їй необхідну допомогу

Окрім того, нещодавно було ухвалено новий Закон України «Про дошкільну освіту», у якому закладено можливість для місцевої влади платити працівникам дитсадків будь-якого рівня зарплати без прив'язки до чогось.

Документ має набути чинності через рік після ухвалення. Проте народні депутати мають незабаром проголосувати за інше рішення, аби зміни відбулися вже з 1 січня 2025 року.

Раніше повідомлялось, що з 1 січня 2025 року вчителі отримуватимуть щомісячну доплату до зарплати. Таким чином уряд хоче підтримати українських педагогів. 

Джерело: Телеграм-канал Сергія Бабака 

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Документація з цивільного захисту в ЗДО

Які документи з цивільного захисту потрібно складати у закладі дошкільної освіти? Вам на допомогу – корисна таблиця з посиланнями на нормативно-правові акти
107

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту
54300

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді