Керівники загальноосвітніх навчальних закладів повинні забезпечити розрахунок середнього бала атестата випускників та запис його у додаток до атестата з правого боку в останньому рядку, під назвою предметів, з яких складалася ДПА.
МОН України оприлюднило лист «Про врахування середнього бала документа про загальну середню освіту» від 22.04.2015 № 1/9-209.
Під час конкурсного відбору осіб, які на базі повної загальної середньої освіти вступають до вищих навчальних закладів за сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти, враховується середній бал документа про повну загальну середню освіту.
Відповідно до листа, середній бал документа про повну загальну середню освіту обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала і розраховується як середнє арифметичне річних оцінок з предметів інваріантної складової навчального плану, виготовлених у додатку до атестата, та оцінок, отриманих за державну підсумкову атестацію.
Розрахунок здійснюється таким чином: кількість предметів, з яких виставлено оцінки = 20; сума балів =193; середній бал = 193 : 20 = 9,65 ≈ 9,7. Предмети, з яких зроблено запис «звільнений (а)», у загальну кількість не враховуються.
Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
Ознайомтеся зі змістом та основними вимогами Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти. Акцентуємо увагу на тому, що потрібно знати керівнику закладу
З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок