Рейтинг українських шкіл

Складено рейтинг шкіл України за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2013/2014 навчального року і шкільних олімпіад. Можливо там є і ваша школа?

Журнал «Фокус» , використовуючи дані проекту  Edumeter, опублікував рейтинг найкращих шкіл України за результатами ЗНО та шкільних олімпіад.

Будь-який учасник рейтингу гарантує вищу освіту випускникам, адже саме бали ЗНО є основою для вступу у вищий навчальний заклад.

Щодо результатів шкільних олімпіад, то вони є показником профільних знань, які виходять за межі обсягів шкільних програм.  В основу рейтингу покладено результати шкільних олімпіад для 9–11-х класів з десяти предметів: української мови та літератури, історії, правознавства, англійської мови, математики, фізики, хімії, біології, інформатики та економіки.

Результати ЗНО свідчать про те, що учень засвоїв програму, а призові місця на олімпіадах — наскільки він уміє їх застосовувати.

Найкращим із кращих навчальних закладів України як за результатами ЗНО, так і за результатами шкільних олімпіад, визнано Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при Львівському національному університеті ім. Івана Франка. Так, за результатами ЗНО, середнім балом є 183 бали, за результатами шкільних олімпіад — здобуто 28 медалей.

На другому місці Донецький обласний санаторний ліцей-інтернат з профільним навчанням та поглибленим вивченням гуманітарних, суспільних та природничо-математичних дисциплін «Ерудит» Донецької обласної ради. На рахунку школи 13 медалей і високий середній бал за результатами ЗНО — 183 бали.

Третє місце займає Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер»: 16 медалей і 181 — середній бал за результатами ЗНО.

Директори профільних ліцеїв-переможців, навчальні заклади яких посіли перше і друге місце, запевняють, що конкурсний відбір і орієнтація на основні дисципліни гарантують високу мотивацію в учнів. У багатьох країнах Європи практикується профільне навчання у старших школах, такий підхід закладено і в концепцію реформи системи освіти України.

Десять найкращих шкіл за результатами ЗНО (середній бал) :

 1. Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при Львівському національному університеті ім. Івана Франка (183 бали)
 2. Донецький обласний санаторний ліцей-інтернат з профільним навчанням та поглибленим вивченням гуманітарних, суспільних та природничо-математичних дисциплін «Ерудит» Донецької обласної ради (183 бали)
 3. Ліцей «Інтелект» міста Києва (183 бали)
 4. Калуська гімназія Калуської міської ради Івано-Франківської області (182 бали)
 5. Черкаський фізико-математичний ліцей (ФІМЛІ) Черкаської міської ради Черкаської області (182 бали)
 6. Комунальний заклад освіти «Українсько-Американський ліцей» Дніпропетровської міської ради (181 бал)
 7. Києво-Печерський ліцей №171 «Лідер» (181 бал)
 8. Українська гімназія №1 Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області (181 бал)
 9. Комунальний заклад освіти «Дніпропетровський ліцей інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті ім. Олеся Гончара» (181 бал)
 10. Комунальний заклад освіти «Дніпропетровський обласний ліцей-інтернат фізико-математичного профілю» (180 балів)

Десять найкращих шкіл за результатами шкільних олімпіад  (кількість медалей):

 1. Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при Львівському національному університеті ім. Івана Франка (28 медалей)
 2. Харківський фізико-математичний ліцей № 27 (19 медалей)
 3. Києво-Печерський ліцей №171 «Лідер» (16 медалей)
 4. Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету ім.. Т.Г.Шевченко (17 медалей)
 5. Донецький обласний санаторний ліцей-інтернат з профільним навчанням та поглибленим вивченням гуманітарних, суспільних та природничо-математичних дисциплін «Ерудит» Донецької обласної ради (13 медалей)
 6. Харківський навчально-виховний комплекс № 45 «Академічна гімназія» (10 медалей)
 7. Полтавська обласна спеціалізована школа-інтернат при Кременчуцькому училищі А.С.Макаренко (10 медалей)
 8. Природничо-науковий ліцей № 145 (м.Київ) (6 медалей)
 9. Харківська гімназія № 47 (6 медалей)
 10. Ліцей «Наукова зміна»  Дарницького району Києва (6 медалей)

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43120

Якщо в групі новенька дитина

У ваш дитсадок завітало багато дітей з числа внутрішньо переміщених або на час оздоровчого періоду. Для них все не так, як удома: суворіший розпорядок дня, незнайомі дорослі й діти, незвичні вимоги. Але головна відмінність — розлучення з мамою. Усе це може викликати в дитини напруження і навіть тривожність.
4030

SWOT-аналіз у плануванні методичної роботи

Відсутність плану — це план до провалу. Для перспективного планування різних напрямів діяльності закладу освіти, зокрема й методичної роботи, використовуйте метод SWOT-аналіз
26478

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді