У Кабміні затвердили середньострокові пріоритети інноваційної діяльності галузевого рівня

Як підготуватися до уроку за допомогою нейромереж
На засіданні Кабінету Міністрів України 5 липня було затверджено актуальний перелік середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності галузевого рівня.
Ухвалений документ уточнює пріоритетні напрями інноваційної діяльності загальнодержавного рівня, які були оновлені постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2024 року № 220.
Насамперед напрями об'єднані за стратегічними пріоритетами, визначеними законодавством, у наступні тематичні блоки:
- Національна безпека та оборона
- Енергетика та енергоефективність
- Розвиток транспортної системи
- Нові технології виробництва матеріалів
- Агропромисловий комплекс
- Медицина
- Охорона довкілля
- Інформаційно-комунікаційні технології та робототехніка
Відповідне рішення зможе забезпечити реалізацію середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності галузевого рівня, оновлених відповідно до потреб воєнного стану та відновлення України.
Перелік сформовано на основі пропозицій центральних органів виконавчої влади з урахуванням актуальних потреб у кожній галузі. Він діятиме до 31 грудня наступного року після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
За інформацією МОН
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ