Лікарчук розповів про рівень знань абітурієнтів

Учасники ЗНО з української мови і літератури показали низький рівень знань з предметів.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук на конференції оприлюднив підсумки проведення ЗНО з української мови і літератури

Так, за результатами державної підсумкової атестації 19 % випускників отримали оцінку від 1 до 3 балів за дванадцятибальною системою оцінювання.

І. Лікарчук повідомив про те, що лише 158 учасників за тест базового рівня отримали 200 балів. Це менше 1 % від загальної кількості тих, хто брав участь у ЗНО.

Лише 12 осіб отримали максимальну кількість тестових балів — 104, а лише 15 осіб набрали 200 балів за тест поглибленого рівня.

За словами І. Лікарчука, жоден абітурієнт, який складав тест поглибленого рівня, не набрав максимальну кількість тестових балів — 136.

Він також зазначив, що переважна більшість абітурієнтів не може письмово висловлювати свою думку. Лише 334 учасника набрали 20 балів — максимальну кількість за завдання відкритого типу, а 20 % учасників взагалі не написали жодного слова.

За результатами ДПА середній рівень знань з української мови і літератури мають 41% випускників шкіл, а 29% — достатній, що свідчить про низький рівень підготовки.

І. Лікарчук також наголосив на тому, що спеціалізовані заклади теж не забезпечують якісними знаннями учнів. Так, у спеціалізованих школах 6,7 % випускників показало початковий рівень знань з української мови і літератури, у колегіумах — 7,5%, гімназіях — 4,9% випускників.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді