У МОН підписали меморандум з Palantir для створення безпечної очної освіти

МОН і Palantir підписали меморандум про співпрацю щодо безпечної очної освіти в школах

Безпечне освітнє середовище

Як сформувати безпечне і здорове освітнє середовище

Міністерство освіти і науки України та світовий лідер із розроблення програмного забезпечення для технологій ШІ Palantir підписали меморандум про співпрацю з метою сприяння якісним трансформаціям у сфері освіти та забезпечення якнайбільшої кількості дітей доступом до безпечного очного навчання.

«МОН активно співпрацює з Palantir та вже використовує технології зі штучним інтелектом, які надає компанія. Командою міністерства розроблено методику оцінювання ризиків безпеки в системі освіти. Це аналіз усіх регіонів на відповідність безпекових умов для відновлення безпечного очного навчання», — зауважив заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній.

Серед основних аспектів співпраці:

  • аналіз освітніх і фінансових даних, поточної моделі освітньої системи, щоб на основі цієї інформації перетворювати освітні заклади радянського зразка на сучасні інноваційні простори;
  • оцінювання безпекової ситуації в громадах для того, щоб створити всі необхідні умови для очного навчання дітей у закладах освіти, а також визначити пріоритетні школи, дитячі садки та громади для побудови укриттів;
  • аналіз даних про успіхи дітей у навчанні, їхню кореляцію з безпековою ситуацією та іншими факторами, щоб далі ухвалювати управлінські рішення щодо подальшої трансформації окремих закладів освіти та системи української освіти загалом;
  • надання інноваційних технологій, зокрема ШІ, а також аналітичних інструментів для ухвалення ефективних управлінських рішень закладами освіти, громадами, органами місцевого самоврядування та урядом.
  • моделювання мережі підтримки зв’язків з українськими дітьми, які вимушено перебувають за кордоном, через впровадження українознавчого компонента у визначених органами місцевого самоврядування закладах шкільної освіти.

«Сьогоднішня угода зміцнює непохитну підтримку України з боку Palantir через технологічну допомогу українським військовим, вимушеним переселенцям за кордоном, розслідуванню воєнних злочинів та критично важливим роботам із розмінування. Партнерство сприятиме зменшенню кількості дітей, які були позбавлені права на якісну освіту через російську агресію, а також посилюватиме ефективний розвиток країни в довгостроковій перспективі», — акцентував старший віцепрезидент Palantir у Європі Луїс Мослі. 

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12261

Сертифікація вчителів: що варто знати у 2024 році

У статті зібрали для вас головне про цьогорічну сертифікацію. Дізнаєтеся про зміни та нововведення у сертифікації вчителів. А токож, коли буде проходити кожен етап сертифікації.
72714

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді