Законопроєкт про дошкільну освіти: які зміни очікувати

В освітньому комітеті ВР прокоментували зміни, які відбудуться у разі ухвалення Закону про дошкільну освіту

Реформа дошкільної освіти

Чи правильно оформлюєте додатки до наказів

Освітній комітет Верховної Ради України завершив роботу над підготовкою до другого читання законопроєкту №8030, який запроваджує реформу дошкільної освіти. Незабаром документ мають передати на розгляд Кабінету Міністрів.

Таку інформацію зазначив голова Підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Володимир Воронов. 

За словами посадовця, реформа покликана забезпечити кожній дитині «можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей».

Серед положень оновленого законопроєкту нардеп виокремив створення механізму для освітнього розвитку дитини від народження. Його впроваджуватимуть у закладах дошкільної освіти різних типів:

  • сімейних;
  • яслах для дітей від 3 місяців до 3 років;
  • мобільних дитсадках для малюків із віддалених населених пунктів.

Зокрема, для батьків у кожній громаді планують створити спеціальні центри підтримки. У них дорослі зможуть:

  • отримати педагогічну й психологічну допомогу;
  • пройти спеціалізовані курси та семінари;
  • обмінятися досвідом з іншими батьками.

Як зауважив Володимир Воронов, реформа також стосуватиметься педагогів ЗДО, зокрема, формування гідного ставлення до них. Таким чином, у разі ухвалення законопроєкту, вихователі отримають:

  • скорочення робочого часу;
  • 56 днів обов’язкової щорічної оплачуваної відпустки;
  • помірне педагогічне навантаження;
  • можливість підвищень посадових окладів за кошти громади.

За матеріалами НУШ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2649

Як скласти освітню програму: від теорії до практики

Освітня програма — обов’язковий документ ЗДО. Педагогічні колективи мають право обирати для використання в роботі чинні освітні програми, перелік та особливості реалізації яких обговорює та схвалює педагогічна рада закладу дошкільної освіти.
24474

Як організувати фізкультурно-оздоровчу роботу в закладі дошкільної освіти

Фізкультурно-оздоровчу роботу в дошкільних закладах проводять, аби забезпечити рухову активність дітей та сприяти їхньому повноцінному фізичному розвитку. Розглянемо основні завдання
31244

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді