Чи правильно оформлюєте додатки до наказів
Освітній комітет Верховної Ради України завершив роботу над підготовкою до другого читання законопроєкту №8030, який запроваджує реформу дошкільної освіти. Незабаром документ мають передати на розгляд Кабінету Міністрів.
Таку інформацію зазначив голова Підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Володимир Воронов.
За словами посадовця, реформа покликана забезпечити кожній дитині «можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів і здібностей».
Серед положень оновленого законопроєкту нардеп виокремив створення механізму для освітнього розвитку дитини від народження. Його впроваджуватимуть у закладах дошкільної освіти різних типів:
- сімейних;
- яслах для дітей від 3 місяців до 3 років;
- мобільних дитсадках для малюків із віддалених населених пунктів.
Уряд вніс зміни у Положення про заклад дошкільної освіти. Документ доповнили новим розділом «Зарахування, переведення та відрахування вихованців державних (комунальних) закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану».
Зокрема, для батьків у кожній громаді планують створити спеціальні центри підтримки. У них дорослі зможуть:
- отримати педагогічну й психологічну допомогу;
- пройти спеціалізовані курси та семінари;
- обмінятися досвідом з іншими батьками.
Як зауважив Володимир Воронов, реформа також стосуватиметься педагогів ЗДО, зокрема, формування гідного ставлення до них. Таким чином, у разі ухвалення законопроєкту, вихователі отримають:
- скорочення робочого часу;
- 56 днів обов’язкової щорічної оплачуваної відпустки;
- помірне педагогічне навантаження;
- можливість підвищень посадових окладів за кошти громади.
За матеріалами НУШ