У МОН провели воркшоп щодо безпеки дітей дошкільного віку

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Відбувся воркшоп із безпеки дітей (Child Safeguarding Workshop 2024)

Безпека в дошкільному закладі освіти

🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання

Міністерство освіти і науки спільно з представництвом Save the Children International в Україні активно працюють над забезпеченням безпеки та добробуту дітей у дошкільних закладах. Тому в межах меморандуму про взаєморозуміння, відбулася зустріч Safeguarding Policy Workshop, на якій були представники семи пілотних закладів дошкільної освіти, ключові партнери та консультанти проєкту, а також команда МОН на чолі з заступницею міністра освіти і науки Євгенією Смірновою.

Зокрема до заходу долучилася Гюлай Тунчер, голова департаменту гарантування безпеки в Save the Children в Україні. Представниці об'єднали зусилля та висловили вдячність учасникам проєкту. Вони акцентували увагу на важливості гарантування безпеки дітей під час освітнього процесу, розглядаючи її як багатогранне поняття, що включає фізичний, емоційний та соціальний комфорт.

Одним із ключових пріоритетів сьогодення є гарантування безпеки дітей під час освітнього процесу. Безпека — багатогранне поняття і залежить від різних чинників, зокрема фізичного, емоційного та соціального комфорту. 

Створення safeguarding policy надає можливість мати чіткі рекомендації та процедури реагування в разі жорстокого та зневажливого поводження з дітьми, а також організує безпечне та сприятливе середовище для оптимального зростання та розвитку дошкільнят.

Також проєкт повинен: 

  • сформувати надійну систему для забезпечення захисту дошкільнят; 
  • установити мінімальні стандарти, яких повинні дотримуватися всі заклади дошкільної освіти, щоб виконувати обов’язки щодо захисту та сприяння добробуту дітей і їхньої безпеки під час навчання та розвитку; 
  • вжити заходів для забезпечення захисту вихованців від насильства.

Зустріч була спрямована на розроблення та поліпшення Політики захисту дітей у сфері розвитку та догляду за дітьми раннього віку, а також обговорення ідей для досягнення спільного розуміння проблем безпеки дошкільнят.

Учасники заходу підготували драфт політики безпеки, що містить детальні описи механізмів реагування на жорстоке та зневажливе поводження з дітьми дошкільного віку. Також визначили подальші кроки для реалізації проєкту, спрямованого на створення безпечного та сприятливого середовища для оптимального зростання та розвитку дітей.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок.
57194

Відпустка вихователя та інших педагогічних працівників ЗДО

Право на відпустки вихователям, як і будь-яким працівникам, з якими укладено трудовий договір, передбачено КЗпП та Законом України «Про відпустки». З’ясуємо, скільки триває щорічна основна відпустка вихователя та інших педагогів, що змінилося з прийняттям нового закону «Про дошкільну освіту» та на які інші види відпусток мають право педагоги ЗДО
76228

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59611

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді