В Україні впровадять альтернативні заклади дошкільної освіти

В Україні планують створити нові типи закладів дошкільної освіти

Розвиток дошкільної освіти в Україні

Чи правильно оформлюєте додатки до наказів

За даними Держстату в Україні в 2022 році було 499 приватних дитсадків, а в 2021 році 497 закладів. Оновлені статистичні дані за 2023 рік стануть відомі в кінці квітня. Щодо комунальних дитсадків, то наразі працюють 12603 дошкільні заклади, 2290 з яких у дистанційному форматі. 

Таку інформацію зазначила заступниця міністра освіти і науки з питань дошкілля Євгенія Смірнова. 

«Наразі в нас покриття дошкільною освітою 72,9%. Тобто в нас не всіх дітей є доступ до дошкільної освіти. Хоча це така базова норма, котра введена нобелівським лауреатом, що early childhood це 13% прибутку в країні потім», — зауважила заступниця керівника МОН. 

Саме тому в освітньому відомстві активно працюють над тим, аби максимально задовільнити потребу дітей в дошкільній освіті. Зокрема розпочато пілотування альтернативних форм здобуття такої освіти. Одним з них є сімейний дитячий садок. 

«Мені здається що нам 100% потрібний ріст мережі. Щоб кожна дитина була включена в освіту та це можливо завдяки абсолютно різним формам. І тут також хочеться додати про форму, окрім сімейного це може бути корпоративний дитячий садок котрий можна відкривати біля підприємства», — розповіла Євгенія Смірнова. 

За її словами, у МОН розробляють покрокову інструкцію для заснування подібних закладів дошкільної освіти. Тому це потребує багатьох змін в нормативно-правові акти, та щоб ця можливість розросталася і ставала більш впровадженою. Нині робоча група опрацьовує всі необхідні вимоги, зокрема й санітарні вимоги, особливості кадрового аспекту та заробітних плат вихователів. 

«Також зараз в комітеті проходить до кінця обговорення закон України № 8030 по дошкільній освіті. І ми як Міністерство освіти і науки сподіваємося, що він буде такий інноваційний. Він дасть потужну можливість нашим дошкільним закладам розвиватися, вони зможуть самостійно формувати необхідний собі штатний розпис, а ми не будемо його керувати зверху», — поділилася заступниця очільника освітнього відомства. 

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати фізкультурно-оздоровчу роботу в закладі дошкільної освіти

Фізкультурно-оздоровчу роботу в дошкільних закладах проводять, аби забезпечити рухову активність дітей та сприяти їхньому повноцінному фізичному розвитку. Розглянемо основні завдання
30702

Безпека літнього дня в дошкільному закладі

Педагог-початківець загострено акцентуватиме на безпеці дітей під час прогулянок улітку, досвідчений — навпаки, може втратити пильність. Запропонуйте їм «золоту» середину
10807

Звіт вихователя дитсадка

Проблема звітності так чи інакше постає перед кожним педагогом закладу дошкільної освіти. Ми спробуємо допомогти розібратись, на що треба звернути увагу, які елементи звітності є обов’язковими, як зробити процес написання звіту універсальним.
65572

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді