Чи правильно оформлюєте додатки до наказів
За даними Держстату в Україні в 2022 році було 499 приватних дитсадків, а в 2021 році 497 закладів. Оновлені статистичні дані за 2023 рік стануть відомі в кінці квітня. Щодо комунальних дитсадків, то наразі працюють 12603 дошкільні заклади, 2290 з яких у дистанційному форматі.
Таку інформацію зазначила заступниця міністра освіти і науки з питань дошкілля Євгенія Смірнова.
«Наразі в нас покриття дошкільною освітою 72,9%. Тобто в нас не всіх дітей є доступ до дошкільної освіти. Хоча це така базова норма, котра введена нобелівським лауреатом, що early childhood це 13% прибутку в країні потім», — зауважила заступниця керівника МОН.
Саме тому в освітньому відомстві активно працюють над тим, аби максимально задовільнити потребу дітей в дошкільній освіті. Зокрема розпочато пілотування альтернативних форм здобуття такої освіти. Одним з них є сімейний дитячий садок.
Уряд вніс зміни у Положення про заклад дошкільної освіти. Документ доповнили новим розділом «Зарахування, переведення та відрахування вихованців державних (комунальних) закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану».
«Мені здається що нам 100% потрібний ріст мережі. Щоб кожна дитина була включена в освіту та це можливо завдяки абсолютно різним формам. І тут також хочеться додати про форму, окрім сімейного це може бути корпоративний дитячий садок котрий можна відкривати біля підприємства», — розповіла Євгенія Смірнова.
За її словами, у МОН розробляють покрокову інструкцію для заснування подібних закладів дошкільної освіти. Тому це потребує багатьох змін в нормативно-правові акти, та щоб ця можливість розросталася і ставала більш впровадженою. Нині робоча група опрацьовує всі необхідні вимоги, зокрема й санітарні вимоги, особливості кадрового аспекту та заробітних плат вихователів.
«Також зараз в комітеті проходить до кінця обговорення закон України № 8030 по дошкільній освіті. І ми як Міністерство освіти і науки сподіваємося, що він буде такий інноваційний. Він дасть потужну можливість нашим дошкільним закладам розвиватися, вони зможуть самостійно формувати необхідний собі штатний розпис, а ми не будемо його керувати зверху», — поділилася заступниця очільника освітнього відомства.
За матеріалами МОН