В Україні впровадять альтернативні заклади дошкільної освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

В Україні планують створити нові типи закладів дошкільної освіти

Розвиток дошкільної освіти в Україні

Чи правильно оформлюєте додатки до наказів

За даними Держстату в Україні в 2022 році було 499 приватних дитсадків, а в 2021 році 497 закладів. Оновлені статистичні дані за 2023 рік стануть відомі в кінці квітня. Щодо комунальних дитсадків, то наразі працюють 12603 дошкільні заклади, 2290 з яких у дистанційному форматі. 

Таку інформацію зазначила заступниця міністра освіти і науки з питань дошкілля Євгенія Смірнова. 

«Наразі в нас покриття дошкільною освітою 72,9%. Тобто в нас не всіх дітей є доступ до дошкільної освіти. Хоча це така базова норма, котра введена нобелівським лауреатом, що early childhood це 13% прибутку в країні потім», — зауважила заступниця керівника МОН. 

Саме тому в освітньому відомстві активно працюють над тим, аби максимально задовільнити потребу дітей в дошкільній освіті. Зокрема розпочато пілотування альтернативних форм здобуття такої освіти. Одним з них є сімейний дитячий садок. 

«Мені здається що нам 100% потрібний ріст мережі. Щоб кожна дитина була включена в освіту та це можливо завдяки абсолютно різним формам. І тут також хочеться додати про форму, окрім сімейного це може бути корпоративний дитячий садок котрий можна відкривати біля підприємства», — розповіла Євгенія Смірнова. 

За її словами, у МОН розробляють покрокову інструкцію для заснування подібних закладів дошкільної освіти. Тому це потребує багатьох змін в нормативно-правові акти, та щоб ця можливість розросталася і ставала більш впровадженою. Нині робоча група опрацьовує всі необхідні вимоги, зокрема й санітарні вимоги, особливості кадрового аспекту та заробітних плат вихователів. 

«Також зараз в комітеті проходить до кінця обговорення закон України № 8030 по дошкільній освіті. І ми як Міністерство освіти і науки сподіваємося, що він буде такий інноваційний. Він дасть потужну можливість нашим дошкільним закладам розвиватися, вони зможуть самостійно формувати необхідний собі штатний розпис, а ми не будемо його керувати зверху», — поділилася заступниця очільника освітнього відомства. 

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок.
57125

Відпустка вихователя та інших педагогічних працівників ЗДО

Право на відпустки вихователям, як і будь-яким працівникам, з якими укладено трудовий договір, передбачено КЗпП та Законом України «Про відпустки». З’ясуємо, скільки триває щорічна основна відпустка вихователя та інших педагогів, що змінилося з прийняттям нового закону «Про дошкільну освіту» та на які інші види відпусток мають право педагоги ЗДО
75966

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59537

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді