МОН закликає зберегти робочі місця та зарплати працівникам дитсадків

Міністерство звернулося до обласних департаментів з проханням зберегти персонал і заробітну плату

МОН закликає зберегти робочі та зарплати працівникам дитсадків

Готовність до роботи влітку: експрес-перевірка

У Міністерстві побоюються скорочення мережі закладів дошкільної освіти та скорочень чисельності персоналу у зв’язку з воєнним часом та з урахуванням міграції населення.

МОН просить керівництво регіонів забезпечити реалізацію державної політики у сфері дошкільної освіти на відповідній території та сприяти збереженню мережі дитячих садків всіх типів та форм власності відповідно до потреб населення.

У Міністерстві пропонують зберегти мережу спеціальних груп, сприяти розвитку мережі приватних дитсадків, розглянути можливість відкриття дитячих садків на базі шкіл або закладів вищої освіти, відкривати групи з короткотривалим перебуванням дітей.

Також рекомендують передбачити по два вихователі на одну групу дітей на кожну зміну та по два помічника вихователя на групу.

Пропонують зменшити кількість дітей у групах для дітей раннього віку – до 10, для дітей дошкільного віку – до 15 та запровадити різний режим роботи дитячих садків від 2 до 12 годин.

Крім того, у МОН просять розглянути можливість організації соціально-педагогічного патронату.

Окрім того, у відомстві акцентують увагу обласних адміністрацій на необхідності вжиття заходів для своєчасного отримання заробітної плати працівниками дитячих садків. Під час воєнного стану працівники можуть виконувати завдання у штатному режимі або за межами робочого приміщення.

⇒ Як створили безпечні умови для діяльності чергової групи: алгоритм

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати фізкультурно-оздоровчу роботу в закладі дошкільної освіти

Фізкультурно-оздоровчу роботу в дошкільних закладах проводять, аби забезпечити рухову активність дітей та сприяти їхньому повноцінному фізичному розвитку. Розглянемо основні завдання
30702

Безпека літнього дня в дошкільному закладі

Педагог-початківець загострено акцентуватиме на безпеці дітей під час прогулянок улітку, досвідчений — навпаки, може втратити пильність. Запропонуйте їм «золоту» середину
10808

Звіт вихователя дитсадка

Проблема звітності так чи інакше постає перед кожним педагогом закладу дошкільної освіти. Ми спробуємо допомогти розібратись, на що треба звернути увагу, які елементи звітності є обов’язковими, як зробити процес написання звіту універсальним.
65574

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді