В Україні оновлять стандарти укриттів у закладах освіти

В Україні створять нові стандарти для будівництва укриттів у закладах освіти

Стандарти укриттів у закладах освіти

Які вимоги з безпеки виконати, щоб заклад міг працювати

30 листопада Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про взаєморозуміння з Житомирською міською радою та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо створення нових стандартів для укриттів.

Мета документу — створення проєктно-технічної документації та дизайн-проєктів для укриттів у закладах освіти. Надалі їх будуть використовувати для побудови нових укриттів у школах і дитячих садочках в Україні.

Оновлені укриття мають задовільнити потреби дітей для психологічного та фізіологічного комфорту й будуть відповідати новим державним будівельним нормам. 

Документи проєктів стануть доступними для всіх громад України та будуть опубліковані в додатку «Дія». Це дозволить всім громадам зекономити кошти та суттєво скоротити терміни для початку будівництва укриттів.


Уже в 2024 році перші укриття за новими стандартами з’являться в закладах освіти Житомира за підтримки міської ради. Надалі на базі цих стандартних проєктів МОН сприятиме облаштуванню укриттів на території всієї країни, щоб кожна дитина мала доступ до якісної освіти навіть під час війни.

Окрім того, у межах підписаного меморандуму розроблять проєктно-кошторисну документацію для дитячих садочків на 100, 150, 200 і 250 осіб проєктної потужності та для шкіл на 200, 300, 500, 700 осіб.

Зауважимо, що це важливий внесок для забезпечення безперервного освітнього процесу. Завдяки укриттям діти зможуть продовжувати здобувати якісну освіту в комфортних й безпечних умовах.

Джерело: МОН

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Прийом до перших класів у 2024 році

Які документи потрібні для зарахування дітей до перших класів? Як підтвердити право на першочергове зарахування в перший клас?
60444

Який вплив мають батьки на освітній процес

Чи можуть батьки втручатися в навчальну програму чи вимагати від учителів інших методик? Як бути вчителеві, якщо він зіткнувся з батьками, які не достатньо обізнані з особливостями навчального процесу, але хочуть активного на нього впливати?
13183

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді