В Україні оновлять стандарти укриттів у закладах освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

В Україні створять нові стандарти для будівництва укриттів у закладах освіти

Стандарти укриттів у закладах освіти

Які вимоги з безпеки виконати, щоб заклад міг працювати

30 листопада Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про взаєморозуміння з Житомирською міською радою та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо створення нових стандартів для укриттів.

Мета документу — створення проєктно-технічної документації та дизайн-проєктів для укриттів у закладах освіти. Надалі їх будуть використовувати для побудови нових укриттів у школах і дитячих садочках в Україні.

Оновлені укриття мають задовільнити потреби дітей для психологічного та фізіологічного комфорту й будуть відповідати новим державним будівельним нормам. 

Документи проєктів стануть доступними для всіх громад України та будуть опубліковані в додатку «Дія». Це дозволить всім громадам зекономити кошти та суттєво скоротити терміни для початку будівництва укриттів.


Уже в 2024 році перші укриття за новими стандартами з’являться в закладах освіти Житомира за підтримки міської ради. Надалі на базі цих стандартних проєктів МОН сприятиме облаштуванню укриттів на території всієї країни, щоб кожна дитина мала доступ до якісної освіти навіть під час війни.

Окрім того, у межах підписаного меморандуму розроблять проєктно-кошторисну документацію для дитячих садочків на 100, 150, 200 і 250 осіб проєктної потужності та для шкіл на 200, 300, 500, 700 осіб.

Зауважимо, що це важливий внесок для забезпечення безперервного освітнього процесу. Завдяки укриттям діти зможуть продовжувати здобувати якісну освіту в комфортних й безпечних умовах.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
48136

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
121

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
160316

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31586

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59678

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді