У Держстаті оприлюднили дані, які показали, що середня зарплата освітян росте швидше, ніж середня в країні
Накази з кадрових питань: як оформити без помилок
У грудні 2021 року середня зарплата в Україні становила 17 453 гривні, середня в освітній сфері — на 2 522 гривні менша.
Таку інформацію зазначили в експрес-випуску Державної служби статистики.
Відповідно до інформаційних даних, у грудні минулого року середня зарплатня освітян становила 14 913 гривні, це на 27,5% більше, ніж їхня середня зарплата в листопаді. Вона тоді становила 11 710 гривень.
«Зарплата вчителів з 1 грудня підвищилася на 8%. Чи стосується це підвищення педагогів ЗДО?»
Загалом, у грудні середня заробітна плата працівника освіти становила 85,6% від середньої за економікою. У листопаді цей показник був на рівні 82%. Отже, в останній місяць року зарплата працівників сфери освіти росла швидше, ніж середня на 3,6%.
Окрім того, у порівнянні з груднем 2020 року, середня зарплатня в освітян зросла на 28,4%. Таке зростання можна пояснити тим, що з 1 січня 2021 року оклад працівників освіти зріс на 20%, а з 1 грудня ще на 8,4%.
Варто зазначити, що середню заробітну плату Держстат показує до вирахування податків, тобто на руки педагоги отримують менше.
Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
Чому в конфлікті з однолітками дитина поводиться як жертва або агресор? Як реагувати у разі конфлікту малюка з іншими дітьми?