У Держстаті опублікували дані щодо зросту середньої зарплатні освітян

Теми:
У Держстаті оприлюднили дані, які показали, що середня зарплата освітян росте швидше, ніж середня в країні

Середня зарплата освітянНакази з кадрових питань: як оформити без помилок

У грудні 2021 року середня зарплата в Україні становила 17 453 гривні, середня в освітній сфері — на 2 522 гривні менша.

Таку інформацію зазначили в експрес-випуску Державної служби статистики.

Відповідно до інформаційних даних, у грудні минулого року середня зарплатня освітян становила 14 913 гривні, це на 27,5% більше, ніж їхня середня зарплата в листопаді. Вона тоді становила 11 710 гривень.

Загалом, у грудні середня заробітна плата працівника освіти становила 85,6% від середньої за економікою. У листопаді цей показник був на рівні 82%. Отже, в останній місяць року зарплата працівників сфери освіти росла швидше, ніж середня на 3,6%.

Окрім того, у порівнянні з груднем 2020 року, середня зарплатня в освітян зросла на 28,4%. Таке зростання можна пояснити тим, що з 1 січня 2021 року оклад працівників освіти зріс на 20%, а з 1 грудня ще на 8,4%.

Варто зазначити, що середню заробітну плату Держстат показує до вирахування податків, тобто на руки педагоги отримують менше.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Якщо в групі новенька дитина

У ваш дитсадок завітало багато дітей з числа внутрішньо переміщених або на час оздоровчого періоду. Для них все не так, як удома: суворіший розпорядок дня, незнайомі дорослі й діти, незвичні вимоги. Але головна відмінність — розлучення з мамою. Усе це може викликати в дитини напруження і навіть тривожність.
4023

SWOT-аналіз у плануванні методичної роботи

Відсутність плану — це план до провалу. Для перспективного планування різних напрямів діяльності закладу освіти, зокрема й методичної роботи, використовуйте метод SWOT-аналіз
26459

Інтерактивні методи навчання

У чому полягає інтерактивне навчання та які методи використовувати в роботі з дошкільниками, учнями й педагогами. Принципи, завдання, класифікації, приклади
198730

Ігри з дітьми на відпочинку

Нові ігри з конструктором, доміно, кубиками, у які цікаво грати дітям і дорослим. Консультація для батьків дошкільників
6288

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді