Як заклади освіти України підготувалися до початку опалювального сезону?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Коли увімкнуть опалення у школах України: ситуація в регіонах

Як заклади освіти України підготувалися до початку опалювального сезону?

Заяви: як оформлювати та реєструвати

Зовсім скоро розпочнеться опалювальний сезон, але у закладах освіти опалення запустять раніше. Для увімкнення опалення у школах, їхні керівники скеровують спеціальні звернення до місцевої влади.

Здебільшого опалювальний сезон в Україні розпочинається 15 жовтня, та тепло до батарей можуть почати постачати пізніше, адже все залежить від температури повітря. Відповідно до норм, опалювальний сезон розпочинають тоді, коли протягом трьох днів температура повітря у середньому за добу є нижчою від +8 градусів. Наприклад, минулого року батареї в оселях українців почали вмикати аж у листопаді, бо це дозволяла тепла погода.

Місцева влада безпосередньо вирішує, коли вмикати опалення. Тому в різних містах і селах опалювальний сезон починається в різні дні. Спершу теплопостачанням забезпечуються школи, дитсадки, медичні та культурні установи і лише після них — оселі громадян.

Нагадаємо, що згідно із санітарними нормами, під час опалювального сезону температура повітря у класах і кабінетах закладів освіти повинна становити +17+20. А відносна вологість повітря має бути в межах 40-60%.

У столиці підготовка до нового опалювального сезону стартувала ще в середині вересня. Особлива увага приділяється об’єктам соціальної сфери — школам, дитсадкам, закладам охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту, соціально-медичним установам тощо.

Проте мер Києва Віталій Кличко напередодні попередив про загрозу зриву опалювального сезону у столиці через борги держави перед містом щодо компенсації різниці у тарифах на тепло- і водопостачання.

У Львові майже всі заклади освіти вже готові до опалювального сезону, крім 17-го ліцею. Там триває ремонт, який планують завершити до 15 жовтня. Зокрема, 400 навчальних закладів Львівщини мають генератори, але вони не забезпечують опалення. 

Щодо Одеської області, то минулого року опалення ввімкнули 8 листопада. Цьогорічне підключення залежить від температури повітря в регіоні. Наразі відомо, що Одещина завершує підготування до опалювального сезону: у готовності перебувають 86% потужностей регіону.

У Харкові до опалювального сезону готові всі заклади освіти, заклади охорони здоров'я, соціально-культурної сфери, фізкультури та спорту. Таку інформацію ще наприкінці вересня повідомив директор Департаменту з питань забезпечення життєдіяльності міста Іван Кузнєцов. Як він зауважив, також у 99% житлових будинків Харкова підготовані системи тепло- і водопостачання.

За матеріалами ТСН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168970

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71947

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8144

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35128

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді