Як не ретравмувати дітей: рекомендації

Світлана Ройз, дитяча та сімейна психологиня, дала рекомендації вчителям щодо роботи з дітьми та використання підручників

Як не ретравмувати дітей: рекомендації

Контроль відвідування учнів: рекомендації

Про це розповіли на сайті Міністерства освіти і науки України. 

Світлана Ройз проаналізувала підручники, які використовують для навчання. Так, зазначається, що багато книжки були видані до повномасштабного вторгнення і не враховують певні чутливі моменти. психологиня рекомендує коригувати програму за потреби: замінювати текст, не пропонувати певне завдання, трансформувати запитання до обговорення тощо.

«Минулого навчального року до мене часто зверталися родини й учителі учнів молодшої школи. Під час читання деяких текстів у дітей ставалися напади тривоги, істерики й панічні атаки. Після цього я вирішила проаналізувати навчальну літературу й зробити примітки до підручників, щоб учителі могли одразу бачити, у чому варто бути обережними, а де краще в опрацюванні текстів чи в додаткових завданнях змінити акценти, щоб уникати стигматизації, і запропонувала те, що може допомогти дітям та дорослим уникнути ретравмування», — зауважила Світлана Ройз.

Рекомендації мають допомогти створити нові підручники, які відповідатимуть потребам різних груп учнів і сприятимуть якісному освітньому процесу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27854

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47530

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42294

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді