Планують запустити електронну систему управління школою

Теми:
Українська освіта розпочне перехід до цифровізації завдяки реалізації проєкту АІКОМ

Система управління закладом освіти

Новий професійний стандарт: ВИМОГИУкраїнська освіта розпочне перехід до цифровізації завдяки реалізації проєкту Автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту.

Відповідний документ про інформаційний програмно-апаратний комплекс затверджено Кабінетом Міністрів України.

Як повідомив заступник міністра освіти та науки Артур Селецький, АІКОМ — це електронна система управління освітою, що забезпечить збір, зберігання та управління процесами та даними у сфері освіти.

Окрім того, проєкт дозволить запровадити електронний документообіг в школах. Наразі  базі АІКОМ вже працює програмний модуль державного електронного класного журналу та щоденника.

Також передбачається нова система збору освітньої статистики, в тому числі для деталізованого розрахунку потреб освітньої субвенції, яка спрямовується на заробітну плату педагогічним працівникам.

Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту дозволить запровадити централізований облік дітей дошкільного та шкільного віку, а також цифрову трансформацію процесів зарахування, відрахування та переведення учнів на базі АІКОМ.

У постанові зазначається, що вже незабаром до АІКОМ зможуть підключатись приватні освітні інформаційні системи, що надають послуги ведення електронних класних журналів та щоденників.

«Це означає, що всю необхідну статистику до державної системи АІКОМ можна буде подавати через інтерфейс цих систем, без необхідності дублювання через ДІСО. Таким чином, АІКОМ — це модернізована система ДІСО, яка її замінить», — наголосив заступник міністра освіти та науки.

Зокрема, він зауважив, що для запровадження цих оновлень Міністерство освіти вже працює над внесенням змін до низки нормативних документів.

«Система допоможе вчителям економити час на паперову роботу, батькам — бачити всю інформацію про навчання дітей, надає доступ до цифрового контенту та і загалом дозволяє організовувати дистанційне та змішане навчання в школах», — підсумував Артур Селецький.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
46879

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді