Польща і Україна: зміни в українській шкільній освіті

Пілотний проект з реформування освіти невдовзі стартує у десяти школах України

Неурядова організація Центр громадянської освіти (Варшава, Польща) спільно з Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» за підтримки Польського інституту розпочнуть реалізацію спільного проекту реформування та демократизації освіти у загальноосвітніх школах України.

За словами виконавчого директора Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» Поліни Вербицької, до проекту буде залучено поки що лише десять шкіл.

Метою проекту є запровадження системи змін у шкільну освіту за допомогою нових технологій. Проектом передбачається вибудовування контактів між школами на рівні Європи та світу.

У проекті братимуть участь вчителі, директори шкіл та учні з батьками.

Організатори прагнуть донести учасникам розуміння того, що школа — це місце, в якому кожен може і хоче вчитися. Школа повинна сприяти розкриттю учнями своєї неповторності і віри у свої можливості, перебуваючи у гармонійній та довірливій атмосфері. Вона повинна базуватися на сучасних досягненнях науки і техніки, навчати іноземним мовам і розвивати особистісну культуру.

Поліна Вербицька наголосила на необхідності забезпечення дії інструменту самооцінювання безпосередньо у навчальному закладі, коли учень, вчитель, батьки, директор школи оцінюють діяльність школи, визначаючи проблеми, над якими необхідно працювати разом.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Структура системи забезпечення якості освіти

За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
27131

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
76

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді