Польща і Україна: зміни в українській шкільній освіті

Пілотний проект з реформування освіти невдовзі стартує у десяти школах України

Неурядова організація Центр громадянської освіти (Варшава, Польща) спільно з Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» за підтримки Польського інституту розпочнуть реалізацію спільного проекту реформування та демократизації освіти у загальноосвітніх школах України.

За словами виконавчого директора Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» Поліни Вербицької, до проекту буде залучено поки що лише десять шкіл.

Метою проекту є запровадження системи змін у шкільну освіту за допомогою нових технологій. Проектом передбачається вибудовування контактів між школами на рівні Європи та світу.

У проекті братимуть участь вчителі, директори шкіл та учні з батьками.

Організатори прагнуть донести учасникам розуміння того, що школа — це місце, в якому кожен може і хоче вчитися. Школа повинна сприяти розкриттю учнями своєї неповторності і віри у свої можливості, перебуваючи у гармонійній та довірливій атмосфері. Вона повинна базуватися на сучасних досягненнях науки і техніки, навчати іноземним мовам і розвивати особистісну культуру.

Поліна Вербицька наголосила на необхідності забезпечення дії інструменту самооцінювання безпосередньо у навчальному закладі, коли учень, вчитель, батьки, директор школи оцінюють діяльність школи, визначаючи проблеми, над якими необхідно працювати разом.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді