Порадник для директорів «Як створити внутрішню систему забезпечення якості освіти»

До нового 2021/2022 навчального року Цифрове видавництво Експертус у співпраці з Державною службою якості освіти України та Асоціацією працівників дошкільної освіти розробили електронний порадник для директора закладу дошкільної освіти «Як створити та розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти»

Порадник для директорів «Як створити внутрішню систему забезпечення якості освіти»

Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти України, у передмові зауважив, що порадник допоможе вдосконалити роботу закладів освіти. Він також зазначив:

«Сподіваємось на те, що створення у кожному дитячому садку країни власної неформальної внутрішньої системи забезпечення якості освіти стане потужним стимулом для удосконалення їхньої діяльності».

Термін «порадник» невипадково звучить у назві. У ньому немає вказівок чи наказів, а є поради від практиків. На основі цього порадника ви можете створити свій, додавши до нього унікальні практики з того чи того напряму діяльності вашого закладу.

Порадник містить три розділи. Перший — про внутрішню систему, її моделі та алгоритми дій керівника. З другого розділу дізнаєтеся, яким має бути зразковий заклад дошкільної освіти. Ознайомтеся з порадами, які підготували члени робочої групи та працівники Державної служби якості освіти України. Вони допоможуть вам візуалізувати той зразковий заклад дошкільної освіти, визначитися до чого прагнути, або ж ви впевнитеся, що ваш заклад уже зразковий.

Третій розділ містить поради щодо самооцінювання освітньої діяльності та управлінських процесів у закладі. Дізнаєтеся, як його провести, про методи збору інформації, документальний супровід за критеріями кожного із чотирьох напрямів оцінювання діяльності закладу.

Створюючи порадник, робоча група прагнула дати менше теорії, більше практики: порад і рекомендацій, прикладів документів, публікацій із теми.

Робоча група також поставила собі за мету щороку переглядати порадник, за потреби вносити зміни до нього, доповнювати найкращими практиками.

Переваги електронного порадника:

  1. Інтерактивний зміст — перехід до тієї чи тієї частини порадника в один клік.
  2. Гіперпосилання на нормативні документи, посібники тощо.
  3. Відео та записи вебінарів.
  4. Додатки, які можна скачати та роздрукувати (пам’ятки, таблиці, анкети, чеклісти, документи, плакати тощо).
  5. Можливість скачати ту чи ту статтю й адаптувати її зміст під потреби вашого закладу з урахуванням особливостей його діяльності. Так маєте змогу створити індивідуальний порадник для свого закладу, додавши до нього унікальні практики з того чи того напряму діяльності.
  6. Адаптованість під мобільну версію — зручно читати зі смартфону.

ЧИТАТИ ПОРАДНИК

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2636

Як скласти освітню програму: від теорії до практики

Освітня програма — обов’язковий документ ЗДО. Педагогічні колективи мають право обирати для використання в роботі чинні освітні програми, перелік та особливості реалізації яких обговорює та схвалює педагогічна рада закладу дошкільної освіти.
24317

Як організувати фізкультурно-оздоровчу роботу в закладі дошкільної освіти

Фізкультурно-оздоровчу роботу в дошкільних закладах проводять, аби забезпечити рухову активність дітей та сприяти їхньому повноцінному фізичному розвитку. Розглянемо основні завдання
31223

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді