Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти України, у передмові зауважив, що порадник допоможе вдосконалити роботу закладів освіти. Він також зазначив:
Термін «порадник» невипадково звучить у назві. У ньому немає вказівок чи наказів, а є поради від практиків. На основі цього порадника ви можете створити свій, додавши до нього унікальні практики з того чи того напряму діяльності вашого закладу.
Порадник містить три розділи. Перший — про внутрішню систему, її моделі та алгоритми дій керівника. З другого розділу дізнаєтеся, яким має бути зразковий заклад дошкільної освіти. Ознайомтеся з порадами, які підготували члени робочої групи та працівники Державної служби якості освіти України. Вони допоможуть вам візуалізувати той зразковий заклад дошкільної освіти, визначитися до чого прагнути, або ж ви впевнитеся, що ваш заклад уже зразковий.
Третій розділ містить поради щодо самооцінювання освітньої діяльності та управлінських процесів у закладі. Дізнаєтеся, як його провести, про методи збору інформації, документальний супровід за критеріями кожного із чотирьох напрямів оцінювання діяльності закладу.
Створюючи порадник, робоча група прагнула дати менше теорії, більше практики: порад і рекомендацій, прикладів документів, публікацій із теми.
Робоча група також поставила собі за мету щороку переглядати порадник, за потреби вносити зміни до нього, доповнювати найкращими практиками.
Переваги електронного порадника:
- Інтерактивний зміст — перехід до тієї чи тієї частини порадника в один клік.
- Гіперпосилання на нормативні документи, посібники тощо.
- Відео та записи вебінарів.
- Додатки, які можна скачати та роздрукувати (пам’ятки, таблиці, анкети, чеклісти, документи, плакати тощо).
- Можливість скачати ту чи ту статтю й адаптувати її зміст під потреби вашого закладу з урахуванням особливостей його діяльності. Так маєте змогу створити індивідуальний порадник для свого закладу, додавши до нього унікальні практики з того чи того напряму діяльності.
- Адаптованість під мобільну версію — зручно читати зі смартфону.