Вакцинація в Україні: як вакцинуватися, якщо перше щеплення зроблене за кордоном

Теми:
Вакцинація триває серед населення, у тому числі й серед освітян. У МОЗ пояснили, що робити з вакцинацією в Україні, якщо перше щеплення зроблене за кордоном

Вакцинація населення УкраїниЧи допускати дітей та працівників без щеплень у заклади освіти

У випадку, коли людина зробила перше щеплення за кордоном і хоче завершити вакцинацію вже на території України, їй необхідно звернутися до сімейного лікаря та надати підтвердження щодо введення першої дози препарату.

Таку інформацію зазначила пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

За повідомленням МОЗ, за таких обставин щеплення потребуватиме здійснення трьох кроків.

На першому етапі потрібно звернутися до сімейного лікаря, щоб він вніс дані про отримання першої дози в електронну систему охорони здоров’я.

«Для цього необхідно мати офіційний документ, який засвідчує дані про проведену вакцинацію першою дозою за кордоном (назва, дата, серія, місце проведення, завірений тим закладом чи лікарем, який проводив) та його переклад українською в довільній формі», — наголосили в міністерстві.

Під час другого етапу необхідно звернутися у найближчий пункт щеплення чи центр масової вакцинації, де доступна необхідна вакцина, у визначений термін після першої дози. Для AstraZeneca цей термін складає 12 тижнів, Comirnaty/Pfizer — 21-28 днів, CoronaVac/Sinovac — 14-28 днів, Moderna — 28 днів.

Третім етапом стане вже безпосередньо вакцинація від захворювання.

У разі наявності запитань чи за відмови медиків провести щеплення другою дозою міністерство закликає звертатися до контакт-центру за телефоном: 0 800 60 20 19.

Варто нагадати, що в Україні стартував п'ятий етап вакцинації від COVID-19. Вакцинуватись від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні можуть всі громадяни, старші 18 років, а також іноземці з посвідками на проживання або які отримали статус біженця.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
47807

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді