Вакцинація в Україні: як вакцинуватися, якщо перше щеплення зроблене за кордоном

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Вакцинація триває серед населення, у тому числі й серед освітян. У МОЗ пояснили, що робити з вакцинацією в Україні, якщо перше щеплення зроблене за кордоном

Вакцинація населення УкраїниЧи допускати дітей та працівників без щеплень у заклади освіти

У випадку, коли людина зробила перше щеплення за кордоном і хоче завершити вакцинацію вже на території України, їй необхідно звернутися до сімейного лікаря та надати підтвердження щодо введення першої дози препарату.

Таку інформацію зазначила пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

За повідомленням МОЗ, за таких обставин щеплення потребуватиме здійснення трьох кроків.

На першому етапі потрібно звернутися до сімейного лікаря, щоб він вніс дані про отримання першої дози в електронну систему охорони здоров’я.

«Для цього необхідно мати офіційний документ, який засвідчує дані про проведену вакцинацію першою дозою за кордоном (назва, дата, серія, місце проведення, завірений тим закладом чи лікарем, який проводив) та його переклад українською в довільній формі», — наголосили в міністерстві.

Під час другого етапу необхідно звернутися у найближчий пункт щеплення чи центр масової вакцинації, де доступна необхідна вакцина, у визначений термін після першої дози. Для AstraZeneca цей термін складає 12 тижнів, Comirnaty/Pfizer — 21-28 днів, CoronaVac/Sinovac — 14-28 днів, Moderna — 28 днів.

Третім етапом стане вже безпосередньо вакцинація від захворювання.

У разі наявності запитань чи за відмови медиків провести щеплення другою дозою міністерство закликає звертатися до контакт-центру за телефоном: 0 800 60 20 19.

Варто нагадати, що в Україні стартував п'ятий етап вакцинації від COVID-19. Вакцинуватись від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні можуть всі громадяни, старші 18 років, а також іноземці з посвідками на проживання або які отримали статус біженця.

Теми:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Типи організації освітньої діяльності в дошкіллі: що нового

У Законі про дошкільну освіту визначено вісім типів організації освітньої діяльності. Таке розмаїття дає змогу забезпечити доступність дошкільної освіти для кожної дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей. У цій статті більше розглянемо саме нові альтернативні типи дитсадків
502

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок.
59228

Співпраця з органами громадського самоврядування в закладі освіти

Моделі співпраці з органами самоврядування: від авторитарної, коли керівник одноосібно відповідає за все, до демократичної — коли орган самоврядування отримує максимум повноважень. Обирайте свою!
1796

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді