Школи намагаються компенсувати втрачені уроки завданнями на самостійне опрацювання
Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів
У закладах освіти відбувається непропорційне зростання завдань для самостійної роботи учнів для компенсації втрати навчального часу.
Таку інформацію зазначив голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак під час свого виступу на круглому столі «Вплив війни на результати навчання».
Як він повідомив, дослідження Держслужби свідчить, що школи намагаються компенсувати втрачені уроки завданнями на самостійне опрацювання.
«Наші дослідження вказують на непропорційне зростання завдань на самостійну роботу учнів як спосіб компенсувати школами втрати навчального часу», — зауважив керівник Держслужби.
Заяви: як оформлювати та реєструвати Що стосується змін у режимі навчання через виклики воєнного часу, Руслан Гулак акцентував, що більшість учителів вказує на те, що у закладах освіти не вносяться зміни до розкладу занять та не здійснюється коригування навчально-тематичних планів з урахуванням виявлених освітніх прогалин.
Окрім того, він підкреслив причини погіршення результативності навчання школярів, серед яких на першому місці вказане зниження мотивації.
«Умови повномасштабної війни передовсім негативно впливають на загальний психолого-емоційний стан учнів, а це натомість спричиняє зниження мотивації дітей. Учителі вже зауважують, що погіршуються навчальні результати учнів з математики, іноземних мов, української та інформатики», — наголосив голова Державної служби якості освіти.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ