У закладах освіти зростає кількість самостійної роботи учнів

Школи намагаються компенсувати втрачені уроки завданнями на самостійне опрацювання

Самостійна робота учнів Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів

У закладах освіти відбувається непропорційне зростання завдань для самостійної роботи учнів для компенсації втрати навчального часу.

Таку інформацію зазначив голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак під час свого виступу на круглому столі «Вплив війни на результати навчання».

Як він повідомив, дослідження Держслужби свідчить, що школи намагаються компенсувати втрачені уроки завданнями на самостійне опрацювання.

«Наші дослідження вказують на непропорційне зростання завдань на самостійну роботу учнів як спосіб компенсувати школами втрати навчального часу», — зауважив керівник Держслужби. 

Заяви: як оформлювати та реєструвати

Що стосується змін у режимі навчання через виклики воєнного часу, Руслан Гулак акцентував, що більшість учителів вказує на те, що у закладах освіти не вносяться зміни до розкладу занять та не здійснюється коригування навчально-тематичних планів з урахуванням виявлених освітніх прогалин.

Окрім того, він підкреслив причини погіршення результативності навчання школярів, серед яких на першому місці вказане зниження мотивації.

«Умови повномасштабної війни передовсім негативно впливають на загальний психолого-емоційний стан учнів, а це натомість спричиняє зниження мотивації дітей. Учителі вже зауважують, що погіршуються навчальні результати учнів з математики, іноземних мов, української та інформатики», — наголосив голова Державної служби якості освіти.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78541

Шкільна служба медіації: як організувати

Шкільна служба порозуміння (медіації) допомагає владнати конфлікти між учасниками освітнього процесу, формує психологічно безпечний простір у закладі освіти та захищає інтереси дітей. Розглянемо, що таке медіація, хто входить до складу цієї служби та як організувати її роботу.
302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді