Міносвіти проводитиме дослідження щодо освітніх розривів

У МОН готуються до проведення дослідження щодо невідповідності знань учнів заявленим компетенціям

Освітні розриви учнівЯк підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Міністерство освіти планує протягом року провести вимірювання освітніх розривів у навчальних результатах школярів.

Таку інформацію зазначив перший заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко.

Як він повідомив, наразі у МОН готуються до проведення загальнонаціонального дослідження щодо невідповідності знань учнів заявленим компетенціям.

«Зараз відбувається конференція освітян, на якій розглядається питання освітніх розривів, тобто формулювання, як вони визначаються, як вимірюються. Ми готуємося до загальнонаціонального вимірювання. У нас є освітній розрив між компетенцією, яку має опанувати учень, і між тим, що насправді знає та вміє. Це не освітні втрати, а саме освітні розриви. На нашу думку, освітня втрата, це, в першу чергу, на жаль, втрата життя, здоров’я дітей або учасників освітнього процесу, і друге — це втрата освітньої інфраструктури. Невідповідність знань — це освітній розрив, який можна подолати», — прокоментував представник Міносвіти.

Окрім того, він розповів, що вимірюванням планують охопити три попередні роки.

«Це буде велике комплексне дослідження: які теми треба підсилити, поглибити, на що звернути увагу, які зміни внести до програми для того, щоб ці освітні розриви скоротити. Ми плануємо виміряти два роки ковіду і перший рік повномасштабного вторгнення», — акцентував заступник очільника освітнього відомства.

Зокрема, він наголосив, що Київ уже має досвід вимірювання освітніх розривів, яке було проведене Департаментом освіти КМДА у грудні минулого року.

Щодо фінансуванні проєкту Андрій Вітренко відзначив, що наразі тривають перемовини між Міносвіти та Світовим банком про фінансове забезпечення такого дослідження в масштабах країни.

«Плануємо провести його по всій країні протягом цього року. Це величезний проєкт — як методологічно великий, так і вартісний. Ми працюємо зі Світовим банком, щоб знайти фінансування на цей проєкт. Але ми його в будь-якому разі реалізуємо», — зауважив перший заступник міністра освіти.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1597

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2594

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді