Фахівці поділилися порадами для батьків щодо того, як прищепити дитині звички здорового харчування
Ігри-знайомства для дітей
Міністерство освіти та науки поділилося порадами щодо формування навичок здорового харчування в дошкільнят, які розробили в межах проєкту «Знаїмо» спільно з ЮНІСЕФ.
Корисні правила з інфографікою опублікували в Телеграм-каналі освітнього відомства.
Поради фахівців містять наступне:
- Впливати на дитину власним прикладом, адже жодна порада не буде сприйнята, якщо дитина щодня бачить у харчовій поведінці батьків інше.
- Готувати разом — це і спосіб провести час із дитиною, і нагода розповісти їй про різні страви та їхню користь.
- Ходити разом на закупи: похід до магазину чи на ринок дозволить розповісти про властивості різних продуктів на прикладах.
- Не робити суворих обмежень у їжі: часто дитина сприймає здорову їжу як рутину чи покарання, а шоколадку чи морозиво — як винагороду. Ліпше поступово збільшувати кількість овочів та фруктів у раціоні, скорочуючи кількість солодощів.
З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок.
Із набранням чинності новим Законом про дошкільну освіту оновлено повноваження педагогічної ради ЗДО
Право на відпустки вихователям, як і будь-яким працівникам, з якими укладено трудовий договір, передбачено КЗпП та Законом України «Про відпустки». З’ясуємо, скільки триває щорічна основна відпустка вихователя та інших педагогів, що змінилося з прийняттям нового закону «Про дошкільну освіту» та на які інші види відпусток мають право педагоги ЗДО
З'ясуємо чинні положення щодо оплати праці педагогічних працівників закладів дошкільної освіти
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ