МОН: перші результати системи е-журналів і е-щоденників

Безкоштовними електронними журналами та щоденниками наразі користуються 134 школи

Електронний документообіг: ПЕРЕВАГИ

МОН України опублікували перші результати впровадження системи електронних журналів і щоденників. Станом на сьогодні, цієї системою користуються 134 школи, та майже 500 тисяч закладів освіти надіслали запити до служби підтримки.

Найбільше шкіл, які вже підключились, у Дніпропетровській (16 закладів), Івано-Франківській, Київській та Сумській (по 8) областях. Ці заклади вже розпочали активну роботу в системі і створили журнали.

Класний журнал НУШ: методичні рекомендації

«Запуск електронних журналів та щоденників — це перший крок на шляху становлення потужної системи національних електронних сервісів, і не лише для закладів загальної середньої освіти. Запустивши е-журнали та е-щоденники для шкіл, ми одразу отримали звернення від закладів вищої та професійно-технічної освіти, які теж бажають використовувати функціонал державних електронних щоденників та журналів. Наразі даним закладам надаються консультації. Загалом у 2021 році заплановано подальший розвиток і розширення функціональних можливостей електронних журналів та щоденників», — повідомив очільник Міносвіти Сергій Шкарлет.

Процес підключення школи до системи е-журналу

Алгоритм підключення шкіл

Заклад освіти надсилає на електронну адресу Інституту освітньої аналітики [email protected] запит щодо підключення з обов’язковим зазначенням наступної інформації:

  • регіон (область),
  • місто/ОТГ,
  • назва закладу освіти із зазначенням його ID в системі ДІСО,
  • ЄДРПОУ закладу освіти,
  • ПІБ відповідальної особи (адміністратора),
  • особиста електронна адреса відповідальної особи (адміністратора),
  • телефон відповідальної особи (адміністратора).

Після цього Інститут освітньої аналітики розглядає відповідний запит і створює в програмному модулі роль адміністратора для даного закладу з відповідними правами доступу.

Адміністратор школи отримує права доступу та запрошення на вказану електронну адресу. Далі адміністратор школи авторизується в системі й розпочинає роботу згідно з інструкціями, розміщеними на порталі сервісу.

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки ввело в тестову експлуатацію систему е-журналів і е-щоденників у грудні 2020 року в межах реалізації Концепції розвитку електронного урядування із метою дерегуляції та дебюрократизації управління системою освіти та спрощення ведення документів.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
101108

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
752

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28007

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78641

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді