Електронний документообіг: ПЕРЕВАГИ
МОН України опублікували перші результати впровадження системи електронних журналів і щоденників. Станом на сьогодні, цієї системою користуються 134 школи, та майже 500 тисяч закладів освіти надіслали запити до служби підтримки.
Найбільше шкіл, які вже підключились, у Дніпропетровській (16 закладів), Івано-Франківській, Київській та Сумській (по 8) областях. Ці заклади вже розпочали активну роботу в системі і створили журнали.
→ Класний журнал НУШ: методичні рекомендації
«Запуск електронних журналів та щоденників — це перший крок на шляху становлення потужної системи національних електронних сервісів, і не лише для закладів загальної середньої освіти. Запустивши е-журнали та е-щоденники для шкіл, ми одразу отримали звернення від закладів вищої та професійно-технічної освіти, які теж бажають використовувати функціонал державних електронних щоденників та журналів. Наразі даним закладам надаються консультації. Загалом у 2021 році заплановано подальший розвиток і розширення функціональних можливостей електронних журналів та щоденників», — повідомив очільник Міносвіти Сергій Шкарлет.
Державна служба якості освіти перевіряє, чи ведуть заклади освіти облік учнів і чи правильно роблять це. Щоб вона не застала вас зненацька, перевірте за чеклістом, чи дотримуєте вимог законодавства щодо обліку учнів
Процес підключення школи до системи е-журналу
Алгоритм підключення шкіл
Заклад освіти надсилає на електронну адресу Інституту освітньої аналітики [email protected] запит щодо підключення з обов’язковим зазначенням наступної інформації:
- регіон (область),
- місто/ОТГ,
- назва закладу освіти із зазначенням його ID в системі ДІСО,
- ЄДРПОУ закладу освіти,
- ПІБ відповідальної особи (адміністратора),
- особиста електронна адреса відповідальної особи (адміністратора),
- телефон відповідальної особи (адміністратора).
Після цього Інститут освітньої аналітики розглядає відповідний запит і створює в програмному модулі роль адміністратора для даного закладу з відповідними правами доступу.
Адміністратор школи отримує права доступу та запрошення на вказану електронну адресу. Далі адміністратор школи авторизується в системі й розпочинає роботу згідно з інструкціями, розміщеними на порталі сервісу.
Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки ввело в тестову експлуатацію систему е-журналів і е-щоденників у грудні 2020 року в межах реалізації Концепції розвитку електронного урядування із метою дерегуляції та дебюрократизації управління системою освіти та спрощення ведення документів.