МОЗ нагадало про щеплення від менінгокока для дошкільнят

У МОЗ нагадали про важливість щеплення від менінгокока для дошкільнят

Вакцина для дітей від менінгококаІгри-знайомства для дітей

Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що в Україні є вакцини проти чотирьох з 13 видів менінгококів — бактерій, які спричиняють менінгіт, менінгоенцефаліт, менінгококцемію тощо. 

Насамперед, менінгіт — запалення оболонки головного та спинного мозку, воно передається повітряно-крапельним шляхом, а без вчасного лікування 50% випадків закінчуються летально.

Відповідне нагадування опублікували на сайті МОЗ. 

У відомстві зауважили, що схеми вакцинації різняться залежно від марки вакцини та віку пацієнта та ґрунтуються на дослідженнях ефективності вакцини в різних вікових групах. Зазвичай дитині до двох років потрібна більша кількість доз вакцини, ніж старшим дітям та дорослим.

Саме тому в міністерстві закликають не відкладати з вакцинацією дитини. 

Окрім того, менінгіт є вкрай небезпечними для немовлят і дітей дошкільного віку: менінгіт може розвиватися раптово та миттєво, а симптоми — з’явитися протягом 3-7 днів після зараження. Серед пізніших симптомів — судоми чи кома.

«Вакцинацію можна починати із 6 тижнів життя. Дуже важливо захистити дитину від інфекцій до того, як вона почне активно контактувати з іншими дітьми в дитячому садку або на дитячому майданчику. Щепити дитину можна у сімейного лікаря чи педіатра, придбавши вакцину власним коштом», — акцентували у МОЗ.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Як навчити дітей сортувати сміття: весело та корисно

Якщо дотримуватись кількох простих правил по сортуванню сміття, можна зробити свій внесок в цю глобальну проблему. Чому б не долучити до цього дітей, адже це цікаво і весело. Дізнавайтесь, як легко пояснити дошкільнятам принципи сортування сміття, поєднавши корисне з приємним.
10071

Атестаційний лист педагога

Перед керівником закладу освіти постає питання оформлення документації з атестації. А педагогу, що атестуєтесь, цікаво, за якими критеріями буде оцінюватися робота. Допоможемо розібратися з птанням Атестаційного листа у статті.
23177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді