Чому децентралізація бухобліку потрібна закладу та як слід провести децентралізацію, прийняти активи
РОЗ'ЯСНЕННЯ ЕКСПЕРТА
Керівник закладу освіти маєте право самостійно приймати рішення про використання бюджетних коштів. Для цього бухгалтерія управління освіти має передати вам з рук у руки бухоблік, а ви прийняти його, а також активи, зобов’язання та капітал. Коли та як це треба зробити — пояснює експерт.
«Учитель працює у двох школах. Чи може він мати тижневе навантаження 28 годин, з яких за основним місцем роботи — 11,5 годин, а за сумісництвом — 16,5. Як у такому випадку здійснюється оплата?»
Керівники багатьох закладів уже запровадили автономію закладу, а деякі ще побоюються брати на себе таку відповідальність. Ділимося секретами першопрохідців, які вже можуть поділитися досвідом і запровадження, і роботи у режимі фінансової автономії
Верховна Рада затвердила Державний бюджет на 2024 рік. Основні зміни, розподілення коштів на субвенцію, а також те, чого чекати освітянам – далі у статті.
Коли потрібно укладати договори про повну матеріальну відповідальність та як визначати працівників, які відповідають за надані їм цінності?
Підвезення — необхідність для тих, хто живе у сільській місцевості за межею пішохідної доступності до закладу освіти. Як його організувати та яку документацію потрібно вести? Які є варіанти перевезень?
Робота керівника закладу освіти потребує швидкого доступу до професійної інформації. Щоб іти в ногу зі змінами в законодавстві та правильно і вчасно застосовувати його норми, можна користуватися різними джерелами знань. Звичне й перевірене для більшості керівників — наші освітянські періодичні видання. Однак щороку виникає питання: як оформити передплату періодики, коли грошей на це немає