У МОЗ нагадали про актуальність Національного календаря щеплень

Головний санітарний лікар нагадав, що під час війни вакцинація не втратила актуальності

Вакцинація дітей під час війни

Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації

Вакцинація дітей за Національним календарем щеплень триває попри повномасштабну війну. 

Зокрема, до України в якості гуманітарної допомоги доставлено 190 тис. доз вакцини БЦЖ проти туберкульозу, 60 тис. комбінованих вакцин для профілактики кашлюка, дифтерії, правця, гепатиту В та гемофільної інфекції b (ХІБ).

Інформацію про нову допомогу від ЮНІСЕФ зазначили в Міністерстві охорони здоров’я.

«Туберкульоз особливо небезпечний для немовлят, а пʼятикомпонентні вакцини надзвичайно актуальні в умовах можливих перебоїв з поставками. Завдяки цим вакцинам за один візит до лікаря дитина отримує захист одразу від п’яти хвороб», — наголосив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Окрім того, вакцини, закуплені ЮНІСЕФ за кошти донорів, Україна отримує не вперше: цього року вже були доставлені вакцини проти наступних хвороб: поліомієліту, кору-краснухи-паротиту, дифтерії-правця, гепатиту В, сказу.

Нагадаємо, що вакцини, які відносяться до Національного календаря щеплень, доступні для населення безоплатно.

«Якщо у вашому населеному пункті є доступ до послуг з вакцинації — скористайтеся цим, не відкладайте щеплення на потім, особливо, якщо пропустили якісь дози за календарем. У час, коли небезпека чатує повсюдно, захистіть дитину принаймні від хвороб, яким можна запобігти вакцинацією», — акцентував санлікар України Ігор Кузін.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати фізкультурно-оздоровчу роботу в закладі дошкільної освіти

Фізкультурно-оздоровчу роботу в дошкільних закладах проводять, аби забезпечити рухову активність дітей та сприяти їхньому повноцінному фізичному розвитку. Розглянемо основні завдання
30710

Безпека літнього дня в дошкільному закладі

Педагог-початківець загострено акцентуватиме на безпеці дітей під час прогулянок улітку, досвідчений — навпаки, може втратити пильність. Запропонуйте їм «золоту» середину
10818

Звіт вихователя дитсадка

Проблема звітності так чи інакше постає перед кожним педагогом закладу дошкільної освіти. Ми спробуємо допомогти розібратись, на що треба звернути увагу, які елементи звітності є обов’язковими, як зробити процес написання звіту універсальним.
65607

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді