МОН розглядає проведення мультитесту як альтернативу традиційному ЗНО у 2023 році
Як підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад
Міністерство освіти та науки розглядає проведення національного мультипредметного тесту як альтернативу традиційному ЗНО у 2023 році.
Таку інформацію зазначив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.
Як він повідомив, причиною відмови від ЗНО є перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливість охоплення тестуванням потенційних вступників до українських університетів, які тимчасово перебувають за кордоном.
Зокрема, освітнє відомство не може планувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі через безпекову складову та труднощі логістики.
Завдяки цьому, національний мультипредметний тест буде удосконалений.
Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів.
Проте остаточне рішення про зміну формату проведення вступних випробувань буде ухвалено після прийняття відповідного закону, що є компетенцією Верховної Ради.
Міністерство освіти і науки надасть більше інформації після внесення законопроєкту на розгляд до парламенту та оприлюднить проєкт Порядку прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2023 році для громадського обговорення.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ