Випускники 2023 року замість ЗНО складатимуть НМТ

МОН розглядає проведення мультитесту як альтернативу традиційному ЗНО у 2023 році

Заміна ЗНО на НМТ у 2023 роціЯк підтримати підлітка у кризовій ситуації: 10 порад

Міністерство освіти та науки  розглядає проведення національного мультипредметного тесту як альтернативу традиційному ЗНО у 2023 році.

Таку інформацію зазначив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет. 

Як він повідомив, причиною відмови від ЗНО є перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливість охоплення тестуванням потенційних вступників до українських університетів, які тимчасово перебувають за кордоном.

Зокрема, освітнє відомство не може планувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі через безпекову складову та труднощі логістики.

Завдяки цьому, національний мультипредметний тест буде удосконалений.

Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів.

Проте остаточне рішення про зміну формату проведення вступних випробувань буде ухвалено після прийняття відповідного закону, що є компетенцією Верховної Ради.

Міністерство освіти і науки надасть більше інформації після внесення законопроєкту на розгляд до парламенту та оприлюднить проєкт Порядку прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2023 році для громадського обговорення.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
142294

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86426

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46963

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді