У ВР хочуть змінити кваліфікаційні вимоги до директора УЦОЯО

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Парламентарі пропонують підвищити кваліфікаційні вимоги до директора УЦОЯО

Вимоги до директора УЦОЯО

Як провести тарифікацію педагогів

Парламентарі пропонують підвищити кваліфікаційні вимоги до директора Українського центру оцінювання якості освіти.

Документ із таким змістом зареєстровано у Верховній Раді та направлено на розгляд парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій.

Мета відповідного законопроєкту внесення змін до деяких законів у сфері освіти щодо закріплення на законодавчому рівні кваліфікаційних вимог до директора УЦОЯО.

Як зазначили автори законопроєкту, якими виступають представники кількох політичних фракцій та депутатських груп, директор УЦОЯО повинен мати стаж роботи у сфері освіти (оцінювання якості освіти) щонайменше 10 років, а також досвід управлінської роботи щонайменше 5 років.

Наразі порядок призначення директора та його повноваження визначені Положенням про Український центр оцінювання якості освіти. Однак документом не визначені жодні кваліфікаційні вимоги до директора Центру.

Окрім того, відповідно до міркувань авторів, це створює ризики для зайняття цієї посади особою без належної кваліфікації, знань та досвіду.

«Це зі свого боку ставить під серйозну загрозу якісну та ефективну роботу Центру й існування зовнішнього незалежного оцінювання як інституту загалом», — акцентують автори документу.

Передбачається, що оновлений законопроєкт у разі його прийняття забезпечить якісну та ефективну роботу Українського центру оцінювання якості освіти.

Насамперед реєстрація законопроєкту є реакцією депутатського корпусу на нещодавнє призначення на посаду директора УЦОЯО Едуарда Цируліка, який до цього часу очолював відділ з організації корпоративного управління Національного авіаційного університету.

Варто зазначити, що інформація про призначення Цируліка була оприлюдена наприкінці жовтня представником Кабінету Міністрів у парламенті Тарасом Мельничуком з посиланням на відповідне рішення уряду.

Станом на 08 листопада текст розпорядження КМУ поки не оприлюднений.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168903

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71910

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8131

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35103

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді