У ВР хочуть змінити кваліфікаційні вимоги до директора УЦОЯО

Парламентарі пропонують підвищити кваліфікаційні вимоги до директора УЦОЯО

Вимоги до директора УЦОЯО

Як провести тарифікацію педагогів

Парламентарі пропонують підвищити кваліфікаційні вимоги до директора Українського центру оцінювання якості освіти.

Документ із таким змістом зареєстровано у Верховній Раді та направлено на розгляд парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій.

Мета відповідного законопроєкту внесення змін до деяких законів у сфері освіти щодо закріплення на законодавчому рівні кваліфікаційних вимог до директора УЦОЯО.

Як зазначили автори законопроєкту, якими виступають представники кількох політичних фракцій та депутатських груп, директор УЦОЯО повинен мати стаж роботи у сфері освіти (оцінювання якості освіти) щонайменше 10 років, а також досвід управлінської роботи щонайменше 5 років.

Наразі порядок призначення директора та його повноваження визначені Положенням про Український центр оцінювання якості освіти. Однак документом не визначені жодні кваліфікаційні вимоги до директора Центру.

Окрім того, відповідно до міркувань авторів, це створює ризики для зайняття цієї посади особою без належної кваліфікації, знань та досвіду.

«Це зі свого боку ставить під серйозну загрозу якісну та ефективну роботу Центру й існування зовнішнього незалежного оцінювання як інституту загалом», — акцентують автори документу.

Передбачається, що оновлений законопроєкт у разі його прийняття забезпечить якісну та ефективну роботу Українського центру оцінювання якості освіти.

Насамперед реєстрація законопроєкту є реакцією депутатського корпусу на нещодавнє призначення на посаду директора УЦОЯО Едуарда Цируліка, який до цього часу очолював відділ з організації корпоративного управління Національного авіаційного університету.

Варто зазначити, що інформація про призначення Цируліка була оприлюдена наприкінці жовтня представником Кабінету Міністрів у парламенті Тарасом Мельничуком з посиланням на відповідне рішення уряду.

Станом на 08 листопада текст розпорядження КМУ поки не оприлюднений.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як завучу організувати соціальний простір початківця

Наставництво — це форма роботи, за якої досвідченого працівника «прикріплюють» до початківця для того, щоб останній мав змогу працювати в тандемі, професійно зростати, розвиватися. Як налагодити взаємодію — у статті
1612

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді