У ВР хочуть змінити кваліфікаційні вимоги до директора УЦОЯО

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Парламентарі пропонують підвищити кваліфікаційні вимоги до директора УЦОЯО

Вимоги до директора УЦОЯО

Як провести тарифікацію педагогів

Парламентарі пропонують підвищити кваліфікаційні вимоги до директора Українського центру оцінювання якості освіти.

Документ із таким змістом зареєстровано у Верховній Раді та направлено на розгляд парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій.

Мета відповідного законопроєкту внесення змін до деяких законів у сфері освіти щодо закріплення на законодавчому рівні кваліфікаційних вимог до директора УЦОЯО.

Як зазначили автори законопроєкту, якими виступають представники кількох політичних фракцій та депутатських груп, директор УЦОЯО повинен мати стаж роботи у сфері освіти (оцінювання якості освіти) щонайменше 10 років, а також досвід управлінської роботи щонайменше 5 років.

Наразі порядок призначення директора та його повноваження визначені Положенням про Український центр оцінювання якості освіти. Однак документом не визначені жодні кваліфікаційні вимоги до директора Центру.

Окрім того, відповідно до міркувань авторів, це створює ризики для зайняття цієї посади особою без належної кваліфікації, знань та досвіду.

«Це зі свого боку ставить під серйозну загрозу якісну та ефективну роботу Центру й існування зовнішнього незалежного оцінювання як інституту загалом», — акцентують автори документу.

Передбачається, що оновлений законопроєкт у разі його прийняття забезпечить якісну та ефективну роботу Українського центру оцінювання якості освіти.

Насамперед реєстрація законопроєкту є реакцією депутатського корпусу на нещодавнє призначення на посаду директора УЦОЯО Едуарда Цируліка, який до цього часу очолював відділ з організації корпоративного управління Національного авіаційного університету.

Варто зазначити, що інформація про призначення Цируліка була оприлюдена наприкінці жовтня представником Кабінету Міністрів у парламенті Тарасом Мельничуком з посиланням на відповідне рішення уряду.

Станом на 08 листопада текст розпорядження КМУ поки не оприлюднений.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47921

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
120

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159920

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31571

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59611

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді