У шкільних програмах збільшено патріотичну складову

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

МОН посилено патріотичну складову в програмах, за якими навчатимуться учні

Патріотине виховання школярів15 годин підвищення кваліфікації: як виконати

Міністерство освіти та науки збільшило патріотичну складову у шкільних програмах, за якими навчатимуться українські учні.

Таким чином зміни стосуватимуться програм таких предметів як «Захист України» і «Основи здоров’я», а також шкільної програми з основ правознавства та географії.

Відтепер у змісті навчальної програми предмета «Захист України» додано інформацію про сучасну російсько-українську війну та Героїв цієї війни, про досвід ведення бойових дій. Зокрема, переглянуто та доповнено теми розділів з вогневої підготовки, домедичної допомоги та цивільного захисту.

Щодо предмету «Основи здоров’я», то тут розширено зміст першого розділу «Безпека і здоров’я людини», який вивчається на початку навчального року в кожному класі. Додано аспекти, що пов’язані з ризиками воєнного часу, зокрема:

  • сигнали оповіщення населення,
  • дії під час повітряної тривоги, обстрілу тощо,
  • надійне та ненадійне укриття,
  • протимінний захист і поводження з вибухонебезпечними та незнайомими предметами,
  • надання домедичної допомоги та психологічної самодопомоги тощо.

Під час вивчення основ правознавства та громадянської освіти буде приділено більше уваги питанням, пов’язаних з правами людини, з російсько-українською війною та доповнено інформацією щодо Міжнародного гуманітарного права.

У змісті програми з географії переглянуто обсяг навчального часу на вивчення країн у світлі сучасної російсько-української війни. Також у зміст теми «Країни Азії» додано інформацію про Республіку Корея, її місце у сучасній політичній карті світу, модель економіки, міжнародні зв’язки України з Республікою Корея.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47893

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159890

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31570

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59610

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді