У МОН розповіли, що вивчення творів російської літератури буде обов'язковим у шкільній програмі
15 годин підвищення кваліфікації: як виконати
Твори російських авторів будуть обов'язковими для вивчення в шкільній програмі. Якщо батькам чи учням не подобаються твори, які затверджено програмою, їх все одно доведеться вивчати.
Таку інформацію повідомив начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки України Юрій Кононенко.
Це стосується творів Гоголя, Булгакова та Короленка, які Міносвіти вирішило залишити в шкільній програмі.
«Що стосується курсу зарубіжної літератури, то там є твори, які вивчаються текстуально. Наприклад, Гоголь, Короленко і Булгаков вивчаються текстуально, обов'язково. Всі діти повинні вивчати ті твори, які записані в програмі, — «Ніч перед Різдвом», «Ревізор», «Шинель» Гоголя, «Сліпий музикант» Короленка та «Собаче серце» Булгакова вивчаються текстуально. А є твори, які вивчаються за вибором, серед них «Бабин Яр» Кузнєцова та «12 стільців» Ільфа та Петрова», — зазначив представник МОН.
Незважаючи на те, що в творах російської літератури українці показані в ненайкращому світлі, а автори вживають слова «хохол» і «хохляцький», відмовитися від вивчення учні не зможуть.
«У нас система освіти не побудована таким чином, що щось я хочу вивчати і вивчаю, а інше — не хочу і не вивчаю. Так не може бути! Навчальна програма написана для всіх. І якщо написано, що твори вивчаються текстуально, то вони вивчаються текстуально, і крапка!» — акцентував Юрій Кононенко.
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ