Консолідація зусиль державних і недержавних інституцій потрібна для реалізації інклюзивної освіти

Впровадження інклюзивного навчання в умовах сучасного громадянського суспільства потребує консолідації зусиль державних і недержавних інституцій, що опікуються долею дітей з особливими потребами

Нещодавно у Луцьку відбувся міжрегіональний науково-методичний семінар «Завдання психолого-медико-педагогічних консультацій та роль громадських організацій інвалідів в оптимізації спеціальної освіти та впровадження інклюзивного навчання в умовах сучасного громадянського суспільства».

Семінар відбувся за участю представників МОН України, Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея інвалідів України», Центральної та обласних психолого-медико-педагогічних консультацій, науковців провідних вищих навчальних закладів країни, громадських організацій, які опікуються особами з порушеннями зору.

Однією з важливих тем обговорення була підготовка педагогічних кадрів для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які працюють із такими дітьми.

Окрім того, учасники семінару ознайомилися з діяльністю МОН України щодо удосконалення законодавчого та нормативно-методичного забезпечення права на освіту дітей з особливими потребами.

Головний спеціаліст відділу освіти дітей з особливими потребами МОН України Юлія Охріменко наголосила на важливості організації комплексної допомоги дітям з порушеннями психофізичного та сенсорного розвитку.

Вона звернула увагу на необхідність консолідації зусиль державних і недержавних інституцій, що опікуються долею таких дітей, для досягнення позитивного результату щодо їх соціалізації, а також здійснення систематичної консультативно-просвітницької діяльності.

Під час семінару також обговорювалися питання створення інформаційно-ресурсних центрів, основна роль яких полягатиме у наданні всебічної допомоги всім учасникам навчального процесу дітей з особливими освітніми потребами: педагогічним працівникам, батькам, громадськості.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика проведення інтегрованого уроку в школі

Головна мета інтегрованого уроку — формування цілісної картини світу й підвищення пізнавального інтересу учнів. З'ясуємо особливості підготовки та проведення інтегрованого уроку.
35971

Адаптація п’ятикласників до навчання у школі

Матеріал статті ви зможете використати: при підготовці до виступу на батьківських зборах як класний керівник чи психолог; у консультаціях батьків з питань адаптації учнів 5 класу до навчання в базовій (основній) школі; для самоосвіти як вчитель.
110079

Педагогічна рада школи: функції та планування

Засідання педагогічної ради — важлива частина роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо функції педагогічної ради та особливості підготовки до засідань.
45738

Нетрадиційні техніки малювання для дошкільників

Нетрадиційні техніки малювання в дитячому садку для дошкільників: презентація, зразки, алгоритми. Які образотворчі техніки посильні для дітей у молодшій, середній та старшій групах
31847

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді