Консолідація зусиль державних і недержавних інституцій потрібна для реалізації інклюзивної освіти

Впровадження інклюзивного навчання в умовах сучасного громадянського суспільства потребує консолідації зусиль державних і недержавних інституцій, що опікуються долею дітей з особливими потребами

Нещодавно у Луцьку відбувся міжрегіональний науково-методичний семінар «Завдання психолого-медико-педагогічних консультацій та роль громадських організацій інвалідів в оптимізації спеціальної освіти та впровадження інклюзивного навчання в умовах сучасного громадянського суспільства».

Семінар відбувся за участю представників МОН України, Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея інвалідів України», Центральної та обласних психолого-медико-педагогічних консультацій, науковців провідних вищих навчальних закладів країни, громадських організацій, які опікуються особами з порушеннями зору.

Однією з важливих тем обговорення була підготовка педагогічних кадрів для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які працюють із такими дітьми.

Окрім того, учасники семінару ознайомилися з діяльністю МОН України щодо удосконалення законодавчого та нормативно-методичного забезпечення права на освіту дітей з особливими потребами.

Головний спеціаліст відділу освіти дітей з особливими потребами МОН України Юлія Охріменко наголосила на важливості організації комплексної допомоги дітям з порушеннями психофізичного та сенсорного розвитку.

Вона звернула увагу на необхідність консолідації зусиль державних і недержавних інституцій, що опікуються долею таких дітей, для досягнення позитивного результату щодо їх соціалізації, а також здійснення систематичної консультативно-просвітницької діяльності.

Під час семінару також обговорювалися питання створення інформаційно-ресурсних центрів, основна роль яких полягатиме у наданні всебічної допомоги всім учасникам навчального процесу дітей з особливими освітніми потребами: педагогічним працівникам, батькам, громадськості.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді