Педрада має врахувати побажання учнів, коли обиратиме 3-й предмет для ДПА 9-го класу

Міністерство вже додало відповідну зміну до наказу

Зміни до наказу МОН №59 «Про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту» передбачають, що педрада має врахувати бажання учнів, коли обиратиме трій предмет для ДПА дев’ятикласників.

У 2019-му дев’ятикласники складуть ДПА з трьох навчальних дисциплін:

  1. українська мова
  2. математика
  3. на вибір педради освітнього закладу.

За новою зміною до наказу, педрада орієнтуватиметься на побажання учнів у виборі третього предмету. Цю зміну внесено через багаточисельні звернення учнів та батьків до МОН.

«Цей вибір неодмінно має відбуватися на засадах педагогіки партнерства. Педрада не може самостійно та безапеляційно визначати третій предмет, попередньо обов’язково потрібно запитати думку дітей та їхніх батьків. Варто вести відкритий діалог, зважати на «профільність» класу тощо», — каже Лілія Гриневич..

Третім предметом можна обрати:

  • у класах, де не вивчають мову національної меншини, — біологію, всесвітню історію, географію, зарубіжну літературу, іноземну мову (англійську, французьку, німецьку, іспанську), інформатику, історію України, правознавство, українську літературу, фізику, хімію.
  • у класах, де вивчають мову національної меншини чи проводять нею заняття — біологію, всесвітню історію, географію, літературу, іноземну мову (англійську, французьку, німецьку, іспанську), інформатику, інтегрований курс «Література», історію України, правознавство, мову національної меншини, українську літературу, фізику, хімію.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли відпочиватимуть українські школярі влітку 2024

Усупереч складним умовам повномасштабної війни з рф, освітній процес у школах України завершується традиційно влітку. Проте є нюанси, які випливають із поточної ситуації у певних регіонах країни. Що це за умови і як коригується графік літніх канікул – читаймо далі
133

Шляхи подолання дитячої агресії

Чому діти жорстокі одне до одного? Чому вважають, що приниження іншого — привід пишатися собою і свідчення героїзму? Головне — убезпечити дітей від цього. Працюємо в системі «педагоги — учні — батьки» та шукаємо причини та шляхи подолання дитячої агресії в школі
19712

Завершуємо навчальний семестр у школі

На закінчення навчального семестру в закладах загальної середньої освіти педагоги підбивають підсумки роботи, звітують. Нині звіт учителя за семестр — це здебільшого вчасне виставлення оцінок за семестр, коректно заповнені класний журнал і табелі навчальних досягнень учнів
210716

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
408163

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді