Педрада має врахувати побажання учнів, коли обиратиме 3-й предмет для ДПА 9-го класу

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Міністерство вже додало відповідну зміну до наказу

Зміни до наказу МОН №59 «Про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту» передбачають, що педрада має врахувати бажання учнів, коли обиратиме трій предмет для ДПА дев’ятикласників.

У 2019-му дев’ятикласники складуть ДПА з трьох навчальних дисциплін:

  1. українська мова
  2. математика
  3. на вибір педради освітнього закладу.

За новою зміною до наказу, педрада орієнтуватиметься на побажання учнів у виборі третього предмету. Цю зміну внесено через багаточисельні звернення учнів та батьків до МОН.

«Цей вибір неодмінно має відбуватися на засадах педагогіки партнерства. Педрада не може самостійно та безапеляційно визначати третій предмет, попередньо обов’язково потрібно запитати думку дітей та їхніх батьків. Варто вести відкритий діалог, зважати на «профільність» класу тощо», — каже Лілія Гриневич..

Третім предметом можна обрати:

  • у класах, де не вивчають мову національної меншини, — біологію, всесвітню історію, географію, зарубіжну літературу, іноземну мову (англійську, французьку, німецьку, іспанську), інформатику, історію України, правознавство, українську літературу, фізику, хімію.
  • у класах, де вивчають мову національної меншини чи проводять нею заняття — біологію, всесвітню історію, географію, літературу, іноземну мову (англійську, французьку, німецьку, іспанську), інформатику, інтегрований курс «Література», історію України, правознавство, мову національної меншини, українську літературу, фізику, хімію.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Адаптація п’ятикласників до навчання у школі

Матеріал статті ви зможете використати: при підготовці до виступу на батьківських зборах як класний керівник чи психолог; у консультаціях батьків з питань адаптації учнів 5 класу до навчання в базовій (основній) школі; для самоосвіти як вчитель.
115823

Як аналізувати урок вчителя

Аналіз уроку — частина внутрішньошкільного контролю. Яка його мета, як підготуватися до відвідування уроку, які типові помилки в аналізуванні уроків мають місце — у статті.
252730

Перший раз у перший клас: як допомогти дитині адаптуватися до школи

Щоденні навчальні заняття першокласників потребують напруженої розумової праці, активізації уваги і зосередження. Все це впливає на емоційний стан школярів. Скористайтеся інформацією та методиками, що допоможуть з'ясувати стан адаптації першокласників та допомогти їм швидко адаптуватися до умов навчання
41963

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264603

НМТ у 2025 році: правила, зміни, обов'язкові предмети, бали

НМТ у 2025 році відбувалося з 14 травня по 25 липня – випускники здавали чоти обов'язкові предмети. Які саме і за яким алгоритмом, а також де підготуватися до НМТ - говоримо у статті. Адже тема НМТ залишається актуальною
31452

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді