Незважаючи на те що ДІНЗ у 2017 році діяла в умовах мораторію на проведення заходів державного нагляду, інспектори все ж вивчили роботу 12-ти місцевих органів управління освітою. Також здійснили моніторингові дослідження закладів освіти.
Голова ДІНЗ звернув увагу, що з результатів аналізу роботи інспекції за 2011–2017 роки видно: всі перевірки та вивчення охопили 6% ВНЗів, і лише 0,4% загальноосвітніх навчальних закладів.
«Ми здійснюємо державний нагляд в освіті, але фактично не бачимо того, що відбувається у освіті… Тому на зміну державному нагляду (контролю) у 2018 році приходить інституційний аудит. І Державна служба якості освіти обов’язково за 10 років буде присутньою в кожному закладі освіти — а це абсолютно інша парадигма. Ми будемо бачити всі процеси, які відбуваються в кожному закладі освіти. І ми зможемо більш ефективно давати рекомендації уряду, Міністерству освіти та науки, щоб змінювати державну політику у сфері загально середньої освіти.»
Що виявила ДІНЗ під час перевірок у 2017 році
Задля обміну досвідом ДІНЗ налагодила співпрацю з такими міжнародними організаціями, як:
- Чеський фонд розвитку
- ОБСЄ
- SICI.
ДІНЗ заклала ідею громадської акредитації закладу освіти, якої немає у Європі. Тому європейські партнери уважно стежать за тим, чи запрацює цей механізм забезпечення якості освіти, і як.
У підсумках голова ДІНЗ запевнив, що завдяки парадигмі забезпечення якості освіти нова Державна служба стане помічником кожного керівника закладу освіти.