У Софіїн день: відкриття погруддя Софії Русової

Напередодні освітянського свята, у День Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії — 30 вересня, — у селі Олешні, що на Чернігівщині, відкрито пам’ятник видатному педагогові і просвітительці Софії Русовій

Напередодні освітянського свята, у День Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії — 30 вересня, — у селі Олешні, що на Чернігівщині, відкрито пам’ятник видатному педагогові і просвітительці Софії Русовій. Вона була дочкою двох народів — французького і шведського, а виросла серед третього, українського, що споконвіків вирізнявся етнічного терпимістю і національним братолюбством. Може саме тому Софія Русова так щиро переймалася розбудовою національної, народної школи. Її педагогічна спадщина і нині надихає педагогів на творчу працю. Тож викладачі кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка вже вкотре організували виїзний семінар на її батьківщину. На захід прибули численні гості — представники влади, науковці, освітяни, журналісти, громадськість. Вони поклали квіти до пам’ятного знака Софії Русової та відвідали музейну експозицію, яка розмістилася в будиночку на території садиби Ліндфорсів, де народилася Софія Федорівна.

Відкрив погруддя Софії Русової і привітав гостей голова Ріпкінської районної державної адміністрації Борис МЕЛАШЕНКО. Перед присутніми серед інших виступила Наталія ГАВРИШ, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка. Вона вручила Петру КУЛІШУ, директору Олешнянської школи імені С. Ф. Русової, подарунок — авторські навчальні посібники, які допоможуть педагогам і надалі плекати національні почуття учнів.

Учасників заходу, серед яких були, викладачі і студенти Київського університету імені Бориса Грінченка, науковці Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України, викладачі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, голова Благодійного фонду Софії Русової, шеф-редактор освітянських методичних видань Цифрового видавництва Експертус, педагоги-«дошкільники» Києва та інші, вразили олешнянські діти. Школярі натхненно читали вірші, розігрували сценки із життя маленької Софії, співали українських пісень. А ще з ентузіазмом розповідали гостям про життєвий і творчий шлях Софії Русової, ознайомлюючи з експозицією шкільного музею.

Впевнені, юні олешнянці гордо нестимуть через життя почуття національної гідності й самосвідомості. Бо посіяні в їхніх душах зерна любові до рідного краю живляться прикладом Софії Русової, її самовідданого служіння рідному народу. Тож ідеї видатного педагога і надалі житимуть у благородних справах вдячних нащадків. 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
136885

Безпека літнього дня в дошкільному закладі

Педагог-початківець загострено акцентуватиме на безпеці дітей під час прогулянок улітку, досвідчений — навпаки, може втратити пильність. Запропонуйте їм «золоту» середину
9836

Розвиток емоційно-вольової сфери дошкільника

Воля не виникає сама собою, її потрібно змалку формувати. Які особливості вольової сфери у дітей дошкільного віку? Як дорослі можуть сприяти формуванню в дитини емоційно-вольової сфери й таких пов’язаних із нею якостей, як самостійність, самоконтроль, стриманість?
31412

Корпоративний імідж сучасного дитячого садка

Мотивовані й творчі педагоги є ядром діяльності закладу дошкільної освіти, а їхня професійна діяльність — одним із компонентів його іміджу. Як сформувати позитивний корпоративний імідж дошкільного закладу і водночас сприяти фаховому зростанню та професійній соціалізації педагогів?
20674

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді