Тріада: батьки, дитина, школа — формуємо простір обміну досвідом

Одним із напрямів організації співпраці школи та батьків є формування у них культури причетності до навчально-виховного процесу закладу. Та, на жаль, спілкування учителів і батьків часто зводиться виключно до розмов про оцінки, відповідальність, запізнення, змінне взуття тощо

Одним із напрямів організації співпраці школи та батьків є формування у них культури причетності до навчально-виховного процесу закладу. Та, на жаль, спілкування учителів і батьків часто зводиться виключно до розмов про оцінки, відповідальність, запізнення, змінне взуття тощо.

Звичайні батьківські збори, коли учитель намагається швидко «видати» якомога більше інформації, а батьки сидять мовчки, аби лише «відбути». А часом так не вистачає нагоди ближче познайомитися, поговорити — про дітей, клас, школу, про батьківські й учительські проблеми... І побачити одне в одному не лише батьків й учителів, а особистостей, цікавих співрозмовників. Як же створити ситуацію такої ефективної взаємодії?

Відповідь на це питання знайшли педагоги Запорізької спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум». А почалося все з того, що вони взяли участь у Першій національній (не)конференції для шкільних педагогів EdCamp Ukraine. Під час цього заходу анонсували конкурс грантів на проведення міні-EdCamp у навчальних закладах. І саме запропонований ними формат заходу — «Тріада: батьки, дитина, школа. Формуємо простір обміну досвідом» — отримав грант.

Захід пройшов на високому рівні, і після нього ще довго відчувався ефект «довгого хвоста». Зрештою, відчувається він і досі. На початку 2016/2017 навчального року журнал «Заступник директора школи» оголосив результати конкурсу «Інновації в неформальній освіті». І саме педагоги Січового колегіуму Валентина СОПІНА та Ірина СОКОЛ посіли перше місце за опис досвіду проведення цього масштабного заходу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо навчальний семестр у школі

На закінчення навчального семестру в закладах загальної середньої освіти педагоги підбивають підсумки роботи, звітують. Нині звіт учителя за семестр — це здебільшого вчасне виставлення оцінок за семестр, коректно заповнені класний журнал і табелі навчальних досягнень учнів
206434

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
405828

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді