Міністерство освіти і науки України в листі «Щодо застосування державної мови» від 07.10.2016 № 1/9-542 зауважує, що на виконання норм мовного законодавства в робочий час у навчальних закладах з навчанням українською мовою працівники — науково-педагогічні, педагогічні та інший персонал — мають використовувати українську мову
У навчальних закладах із навчанням мовами національних меншин поряд з українською мовою використовують також мову, якою провадять навчально-виховний процес у закладі.
Робочі навчальні плани з певним мовним компонентом розробляють загальноосвітні навчальні заклади щорічно на основі Типових навчальних планів. При цьому рекомендовано заздалегідь, не пізніше 1 березня, розпочинати роботу над проектом робочого навчального плану і широко інформувати про це батьків та учнів на веб-сайті закладу, під час батьківських зборів, а також проводити відповідне опитування.
Також Міністерство рекомендує:
- посилити роботу з популяризації української мови в учнівському, студентському та педагогічному середовищі, залучаючи дітей і молодь до участі в різноманітних навчально-виховних та культурно-просвітницьких заходах
- забезпечити за необхідності підвищення рівня володіння державною мовою науково-педагогічними та педагогічними працівниками.
Раніше, наказом від 27.09.2016 № 1152, Міністерство освіти і науки України зобов’язало працівників Міністерства усіх категорій посад під час виконання службових обов’язків при спілкуванні з громадянами України вживати лише державну мову.
Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
У статті — алгоритм, за яким зможете правильно організувати роботу з розроблення індивідуальної програми розвитку
Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.