Міністерство освіти і науки України в листі «Щодо застосування державної мови» від 07.10.2016 № 1/9-542 зауважує, що на виконання норм мовного законодавства в робочий час у навчальних закладах з навчанням українською мовою працівники — науково-педагогічні, педагогічні та інший персонал — мають використовувати українську мову
У навчальних закладах із навчанням мовами національних меншин поряд з українською мовою використовують також мову, якою провадять навчально-виховний процес у закладі.
Робочі навчальні плани з певним мовним компонентом розробляють загальноосвітні навчальні заклади щорічно на основі Типових навчальних планів. При цьому рекомендовано заздалегідь, не пізніше 1 березня, розпочинати роботу над проектом робочого навчального плану і широко інформувати про це батьків та учнів на веб-сайті закладу, під час батьківських зборів, а також проводити відповідне опитування.
Також Міністерство рекомендує:
- посилити роботу з популяризації української мови в учнівському, студентському та педагогічному середовищі, залучаючи дітей і молодь до участі в різноманітних навчально-виховних та культурно-просвітницьких заходах
- забезпечити за необхідності підвищення рівня володіння державною мовою науково-педагогічними та педагогічними працівниками.
Раніше, наказом від 27.09.2016 № 1152, Міністерство освіти і науки України зобов’язало працівників Міністерства усіх категорій посад під час виконання службових обов’язків при спілкуванні з громадянами України вживати лише державну мову.
2023 року КМУ схвалив Концепцію безпеки закладів освіти. Проаналізуємо, що передбачено нею та чого очікувати.
Переводите працівника на іншу посаду — дізнайтеся, як правильно оформити документацію
Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
Ми підготували для вас зразок оформлення номенклатури справ закладу освіти, а також підказки і шпаргалки щодо вчасної та ефективної роботи з цим документом.
Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.