Обговорювали зміни до уніфікованої форми акта перевірки дошкільних закладів

У Державній інспекції навчальних закладів 15 вересня відбулася зустріч у форматі круглого столу, під час якої обговорювали проект нової редакції Акта перевірки додержання суб’єктами господарювання, що надають послуги у сфері дошкільної освіти, вимог законодавства про дошкільну освіту

У заході взяли участь представники Громадської ради при ДІНЗ, МОН України, наукових установ, місцевих органів управління освітою, навчальних закладів.

Необхідність оновлення Акта зумовлена об’єктивними обставинами. Так, чинний нині Акт затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2013 № 560. Відтоді ж відбулися суттєві зміни в законодавстві, яким урегульовано питання дошкільної освіти. Зокрема, до Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-ІІІ внесено положення про можливість створювати в дошкільних закладах спеціальні та інклюзивні групи для виховання й навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Акт пропонують доповнити пунктами, згідно з якими перевірятимуть, зокрема, питання:

  • прийому дітей до дошкільних закладів (груп) компенсуючого типу та в інклюзивні групи
  • надання освітніх послуг відповідно Базового компонента дошкільної освіти
  • організації освітнього процесу в інклюзивних групах
  • законності джерел фінансування дошкільного закладу.

Також очікують розширити перелік питань для перевірки управлінської діяльності керівника дошкільного закладу та додати пункти щодо функціонування педагогічної ради.

Декілька питань перевірки видалено з огляду на Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів.

Голова ДІНЗ Руслан Гурак наголосив на важливості оновлення Акта, адже від змісту й конкретності цього документа залежить якість надання освітніх послуг у дошкільних закладах.

Незабаром проект Акта перевірки додержання суб’єктами господарювання, що надають послуги у сфері дошкільної освіти, вимог законодавства про дошкільну освіту запропонують для громадського обговорення.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Портфоліо вихователя дитячого садка

Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
45490

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
91005

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді