Затверджено Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів

МОЗ України затвердило Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів

Санітарний регламент для ДНЗ

Згідно з Санітарним регламентом у разі відсутності харчоблоку в дошкільному закладі дозволено постачання готової продукції операторами ринку харчових продуктів за умови впровадження постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), та дотримання вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

У документі визначено, що питання про вiдвiдування дошкiльного закладу дiтьми, батьки яких вiдмовляються вiд щеплень, вирiшується лiкарсько-консультативною комiсiєю при закладi охорони здоров’я.

Також у розділі «Вимоги до розпорядку дня i навчання, органiзацiї життєдiяльностi, рухової активностi дiтей» зазначено: «Ранкове приймання дитини до дошкiльного навчального закладу щодня повинен проводити вихователь групи. Здiйснюється обов’язкове опитування батькiв або осiб, якi їх замiнюють, стосовно стану здоров’я дитини та вiзуально визначається стан здоров’я (шкiрнi покрови, нежить тощо). За потреби проводиться термометрiя та огляд зiва. Вихованцям груп з цiлодобовим перебуванням i дiтям карантинних груп проводяться термометрiя та огляд зiва. До використання чистi шпателi та термометри повиннi зберiгатись у чистому сухому промаркованому посудi («чистi термометри», «чистi шпателi»). Пiсля використання їх збирають у посуд з маркуванням «для дезiнфекцiї термометрiв», «для обробки шпателiв».

Дiтей з ознаками iнфекцiйного захворювання до дошкiльного закладу не приймають. Пiсля перенесеного iнфекцiйного захворювання приймання дозволяється за наявностi медичної довiдки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває пiд медичним наглядом. У довiдцi лiкар-педiатр або лiкар загальної практики — сiмейний лiкар, вказує рекомендацiї щодо iндивiдуальних особливостей режиму дитини-реконвалесцента на першi 10–14 днiв.

Після тимчасової відсутності дітей приймають до дошкільного закладу без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація цивільного захисту в ЗДО

В умовах війни одне з головних завдань закладу дошкільної освіти – забезпечити безпеку учасників освітнього процесу, вжити заходів для їх захисту в разі надзвичайних ситуацій. З’ясуємо, як організувати цивільний захист у ЗДО, які завдання й обов’язки у сфері цивільного захисту слід виконати
111

Атестація робочих місць за умовами праці: порядок проведення

Принаймні раз на п’ять років у закладі освіти проводять атестацію робочих місць. Така процедура покликана виявити несприятливі умови праці задля їх поліпшення та закріплення у колективному договорі
26331

Тиждень безпеки в ЗДО: як спланувати та провести

Тиждень безпеки дитини є важливим для систематизації знань дітей про безпечну поведінку й довкілля. Діти мають дізнаватися про правила безпечної поведінки і від педагогів, і від батьків. Тому доцільно організувати комплексну роботу, передбачаючи взаємодію всіх учасників освітнього процесу
110298

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді