МОН України звертається до вищих навчальних закладів з проханням створити умови для роботи дошкільного закладу (групи/центру розвитку) на базі ВНЗ (гуртожитків).
Про це йдеться у листі МОН України від 11.07.2016 № 1/9-356.
Відповідне прохання зумовлено нагальною потребою у розширенні мережі дошкільних закладів. За даними Держстату, у січні 2016 року в Україні налічувалося 14 тис. 813 дошкільних закладів, що не повною мірою забезпечує потребу населення на дошкільну освіту. На сьогодні на 100 місцях виховується 117 дітей, а в черзі на влаштування до ДНЗ перебуває понад 90 тисяч дітей.
Як зазначено у листі, Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів передбачено нові, спрощені вимоги до дошкільних закладів (груп), відкритих у тому числі в житлових та нежитлових приміщеннях. Головна вимога — створити відповідне навчально-виховне середовище для організації роботи дошкільного закладу (групи/центру розвитку) дітей. Можливі різноманітні варіанти встановлення тривалості роботи таких груп, у тому числі — з короткотривалим перебуванням.
МОН України просить розглянути можливість про прийняття рішення та повідомити про це до 10 серпня 2016 року.
Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
Чому в конфлікті з однолітками дитина поводиться як жертва або агресор? Як реагувати у разі конфлікту малюка з іншими дітьми?