МОН України звертається до вищих навчальних закладів з проханням створити умови для роботи дошкільного закладу (групи/центру розвитку) на базі ВНЗ (гуртожитків).
Про це йдеться у листі МОН України від 11.07.2016 № 1/9-356.
Відповідне прохання зумовлено нагальною потребою у розширенні мережі дошкільних закладів. За даними Держстату, у січні 2016 року в Україні налічувалося 14 тис. 813 дошкільних закладів, що не повною мірою забезпечує потребу населення на дошкільну освіту. На сьогодні на 100 місцях виховується 117 дітей, а в черзі на влаштування до ДНЗ перебуває понад 90 тисяч дітей.
Як зазначено у листі, Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів передбачено нові, спрощені вимоги до дошкільних закладів (груп), відкритих у тому числі в житлових та нежитлових приміщеннях. Головна вимога — створити відповідне навчально-виховне середовище для організації роботи дошкільного закладу (групи/центру розвитку) дітей. Можливі різноманітні варіанти встановлення тривалості роботи таких груп, у тому числі — з короткотривалим перебуванням.
МОН України просить розглянути можливість про прийняття рішення та повідомити про це до 10 серпня 2016 року.
Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
Як фіксувати поточне оцінювання, виводити та корегувати семестрову і річну оцінки за вимогами НУШ: розʼяснення від МОН у статті
Табель обліку використання робочого часу щомісяця складають на всіх працівників закладу освіти. Розглянемо особливості ведення документа, дані якого ураховують під час обчислення заробітної плати та заповнення форм державних статистичних спостережень
Уточните та узагальните особливості блочно-тематичного планування. Отримаєте варіант блочно-тематичного планування, яким зможете скористатися у своїй роботі.