Обговорення спрощених програм для початкової школи триватиме по 10 липня

На платформі ЕдЕра оприлюднено спрощені програми для початкової школи.

Як повідомляє прес-служба МОН України, зміни внесено до 14 програм для початкової школи. Усі оновлення — це пропозиції вчителів, експертів, викладачів та громадських активістів.

Принципова зміна, що торкнулась абсолютно усіх програм, — відміна фіксованого обсягу годин на вивчення кожної теми в рамках предмету. Тепер час  на вивчення необхідного матеріалу  учитель визначатиме самостійно. Головний орієнтир — не вказівка програми, а індивідуальні особливості дітей в школі.

Окрім того, у програму з  української мови до переліку «словникових слів»  замість застарілих слів додано поняття приязний, врівноваженість, оптимізм, творчість, креативний тощо. На думку психологів, саме робота з такими словами сприятиме розвитку емоційного інтелекту у дітей, що вкрай важливо в початковій школі.

Оновлена програма з математики передбачатиме не зазубрювання матеріалу дитиною, а розвитку  вміння використовувати знання в реальних життєвих ситуаціях. Учням 1-2-х класів більше не потрібно буде завчати напам’ять таблиці додавання, віднімання тощо.

У навчальній програмі з літературного читання  пропонують не оцінювати дітей  за швидкістю прочитаних знаків, а також  вилучити авторів, чиї твори заскладні для дитини в початковій школі.

Ознайомитися детально з оновленими програмами та внести власні пропозиції можна на платформі ЕдЕра. 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Готуємо дитину до школи за допомогою рухливих ігор

Під час рухливої гри дитина реалізує одразу два природні прагнення — гратися і постійно рухатися. Пропонуємо дві рухливі гри, які допоможуть розвинути у дитини довільність, увагу та координацію
2754

Плануйте справи, щоб встигати

Універсального рецепту, як побудувати день, щоб і робочі, і особисті справи встигнути виконати, немає. Але ж у вас точно є знайомі керівники, які якось із ними справляються. Прочитайте цю статтю і дізналися чотири секрети, як встигати виконувати робочі та особисті завдання і залишатися в ресурсному стані.
2649

Як скласти освітню програму: від теорії до практики

Освітня програма — обов’язковий документ ЗДО. Педагогічні колективи мають право обирати для використання в роботі чинні освітні програми, перелік та особливості реалізації яких обговорює та схвалює педагогічна рада закладу дошкільної освіти.
24474

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді