Обговорення спрощених програм для початкової школи триватиме по 10 липня

На платформі ЕдЕра оприлюднено спрощені програми для початкової школи.

Як повідомляє прес-служба МОН України, зміни внесено до 14 програм для початкової школи. Усі оновлення — це пропозиції вчителів, експертів, викладачів та громадських активістів.

Принципова зміна, що торкнулась абсолютно усіх програм, — відміна фіксованого обсягу годин на вивчення кожної теми в рамках предмету. Тепер час  на вивчення необхідного матеріалу  учитель визначатиме самостійно. Головний орієнтир — не вказівка програми, а індивідуальні особливості дітей в школі.

Окрім того, у програму з  української мови до переліку «словникових слів»  замість застарілих слів додано поняття приязний, врівноваженість, оптимізм, творчість, креативний тощо. На думку психологів, саме робота з такими словами сприятиме розвитку емоційного інтелекту у дітей, що вкрай важливо в початковій школі.

Оновлена програма з математики передбачатиме не зазубрювання матеріалу дитиною, а розвитку  вміння використовувати знання в реальних життєвих ситуаціях. Учням 1-2-х класів більше не потрібно буде завчати напам’ять таблиці додавання, віднімання тощо.

У навчальній програмі з літературного читання  пропонують не оцінювати дітей  за швидкістю прочитаних знаків, а також  вилучити авторів, чиї твори заскладні для дитини в початковій школі.

Ознайомитися детально з оновленими програмами та внести власні пропозиції можна на платформі ЕдЕра. 

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
5597

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді