Чому ж школа буде «зеленою»? Ні, не лише через колір стін будівлі. Передусім тому, що її будівництво відбувається з урахуванням новітніх технологій енергозбереження. Так, заклад обладнають сучасною системою рекуперації повітря. Це допоможе влітку зберігати у класах прохолоду, а взимку — тепло. Водночас сонячні батареї, розміщені на даху, забезпечать навчальний заклад додатковим джерелом електроенергії.
Відвідувати таку школу в новому навчальному році зможуть удвічі більше дітей, ніж раніше — до 200 учнів. Окрім звичних для українських шкіл приміщень, таких як класи (їх буде сім), читальна та актова зали, у «зеленій школі» передбачені й такі приміщення, як спальня, ігрова кімната. Туалетну кімнату обладнають душовими кабінами.
Такі екошколи давно не дивина у Фінляндії, тож і каркас майбутнього навчального закладу доставили в Україну саме звідти. Ця збірна конструкція може перебувати в експлуатації до ста років.
«Ми не лише хочемо якісно виконати свою роботу, а й поділитися з Україною власним досвідом і знаннями. «Зелена школа» — втілення екологічного мислення. Поки що такий проект — єдиний в Україні, але, сподіваюся, не останній», — зазначає посол Міністерства закордонних справ Фінляндії Юхані Тойвонен.
Зауважимо, що вартість проекту становить 5,5 млн грн. Фінансування будівництва нового навчального закладу з фінською стороною розділила Херсонська міська рада, надавши для втілення проекту 2 млн грн.
Першоджерело: http://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/u-hersoni-buduyut-pershu-v-ukrayini-zelenu-shkolu