Міністерство освіти і науки України визначило порядок організації освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах (ДНЗ) на новий навчальний рік.
За педагогами ДНЗ зберігається право вибору освітніх програм:
- комплексної як основної;
- додаткових парціальних для поглибленої освітньої роботи за певними профілями.
Дітям з особливими освітніми потребами надається якісна корекційна допомога завдяки взаємодії вихователів, асистентів вихователів (в інклюзивних групах), корекційних педагогів і батьків.
Взаємодія ДНЗ із батьками вихованців переходить від презентації роботи закладу і груп до організації та проведення ігор, занять, прогулянок, свят, гуртків тощо.
З боку місцевих органів управління освітою, їхніх методичних служб забезпечується підтримка з:
- організації на базі ДНЗ локальних осередків для надання за місцем проживання консультативної допомоги батькам і особам, що їх замінюють;
- влаштування дітей до ДНЗ;
- соціально-психологічної адаптації дітей в умовах нового дитячого колективу;
- психолого-педагогічного супроводу дітей, які з певних причин не відвідують ДНЗ;
- розвитку і виховання дітей;
- підготовки дітей до школи тощо.
Позитивним показником для педагогічного колективу є розроблення власних новацій, участь в апробації нових методик, технологій, підходів, а також запозичення та впровадження вже розроблених, апробованих і рекомендованих педагогічних новацій.
Лист МОН від 16.06.2016 № 1/9-315
Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
У статті — алгоритм, за яким зможете правильно організувати роботу з розроблення індивідуальної програми розвитку
Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.