Організація освітньої роботи у 2016-2017 навчальному році

Міністерство освіти і науки України визначило порядок організації освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах (ДНЗ) на новий навчальний рік.

За педагогами ДНЗ зберігається право вибору освітніх програм:

  • комплексної як основної;
  • додаткових парціальних для поглибленої освітньої роботи за певними профілями.

Дітям з особливими освітніми потребами надається якісна корекційна допомога завдяки взаємодії вихователів, асистентів вихователів (в інклюзивних групах), корекційних педагогів і батьків.

Взаємодія ДНЗ із батьками вихованців переходить від презентації роботи закладу і груп до організації та проведення ігор, занять, прогулянок, свят, гуртків тощо.

З боку місцевих органів управління освітою, їхніх методичних служб забезпечується підтримка з:

  • організації на базі ДНЗ локальних осередків для надання за місцем проживання консультативної допомоги батькам і особам, що їх замінюють;
  •  влаштування дітей до ДНЗ;
  • соціально-психологічної адаптації дітей в умовах нового дитячого колективу;
  •  психолого-педагогічного супроводу дітей, які з певних причин не відвідують ДНЗ;
  • розвитку і виховання дітей;
  • підготовки дітей до школи тощо.

Позитивним показником для педагогічного колективу є розроблення власних новацій, участь в апробації нових методик, технологій, підходів, а також запозичення та впровадження вже розроблених, апробованих і рекомендованих педагогічних новацій.

Лист МОН від 16.06.2016 № 1/9-315

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді