Вокальні бої, або Як розвинути співочі здібності дитини

Зустрічайте свіже число журналу «Музичний керівник», 04/2016. У ньому ви знайдете корисні поради фахівців-практиків, як встояти у «вокальних боях» за розкриття потенціалу дитячих голосів.

Адже голос — це коштовний дар природи, яким слід дбайливо користуватися з дитинства, поступово привчати його до навантажень. Саме для цього на початковому етапі дітям корисно грати в «інтонаційну гойдалку», тобто мелодизовано промовляти невеличкі віршики, загадки. Це не спів у звичному сенсі, а художня мелодекламація. Як застосовувати її під час музичних занять та свят — ділиться досвідом автор статті, що є автором великої кількості мелодекламацій для дошкільників.

Співаючи, дитина має змогу вивільнити емоції. Спів позитивно впливає на роботу органів дихання, допомагає навчитися плавно та виразно розмовляти. Що й казати, коли діти співають гуртом — виникає такий ефект єднання, який не має аналогів. У квітневому числі журналу пропонуємо вам потрапити за лаштунки роботи з дитячим хором і «взяти на олівець» деякі секрети артикуляційної гімнастики, вправ для вироблення співацької постави, дихальних та фонопедичних вправ. Дізнавайтеся про все, що може виконати роль «чарівного камертона» та налаштувати дитячі голоси на злагоджене звучання.

У числі окреслено також нестандартні підходи у розвитку вокальних здібностей. Зокрема, розглянуто прийом «малювання голосом», подано опис музично-дидактичної гри «Веселка», під час якої діти «малюють» голосом різноманітні веселкові смужечки.

Діти люблять співати і, звісно, очікують, що дорослі належно оцінять їхнє виконавство. А уявіть-но реакцію дитини, яка почує не лише похвалу, а й сучасний музичний трек зі звучанням свого голосу. Створити його — просто, навіть не маючи ані музичної освіти, ані інструментів. Достатньо скористатися можливостями онлайн-ресурсів. Як це зробити — читайте в журналі.

Окрім того, для вас у журналі, як завжди, добірка якісних дитячих пісень, сценарій вистави-квесту «У пощуках музичний дзвіночків» для театру на фартушку, патріотична композиція «Діти без війни», а також консультація спеціаліста щодо змін у пенсійному законодавстві щодо педагогічних працівників.

Сподіваємося, з нашими підказками ваша робота відбуватиметься як по нотах!

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
402417

Оцінювання навчальних досягнень учнів

Під час внутрішнього контролю в навчальному закладі вивчають різні питання. Одне з них — рівень навчальних досягнень учнів. Щоб правильно встановити рівень навчальних досягнень учнів, слід дотримуватися визначених критеріїв
180664

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді