Українки все частіше стають мамами після 35 років

Пізні пологи ― виклик для вітчизняної медицини. Незадоволення українських медиків збільшенням віку породіль викликане неспроможністю вітчизняної системи охорони здоров’я.

Українки стали народжувати дітей після 35 років ― вітчизняна медицина змушена підлаштовуватися.

Як повідомили в Інституті демографії і соціальних досліджень, кількість жінок, які народжують після 35, збільшилась у 2,6 рази. Якщо до 2011 року середній вік українських породіль складав 20-24 роки, то тепер він зсунувся у вікову групу 25-29.

Змінилась і звична для старшого покоління модель сім’ї, коли чоловік заробляє гроші, а жінка займається тільки дітьми. Нині годувальників двоє, і кожен бере участь і у фінансових питаннях, і у вихованні дитини.

Пізні пологи ― виклик для вітчизняної медицини, запевнив науковий співробітник Інституту демографії і соціальних досліджень Світлана Аксьонова. Фахівець зазначила, що незадоволення українських медиків збільшенням віку породіль викликане неспроможністю вітчизняної системи охорони здоров’я.

«Лікарі мають адаптуватись до потреб суспільства, як це давно зробили в інших країн. Навіть визначення «старих породіль» (так у пологових будинках називають породіль, старших за 30 років), яке досі існує у нас, у цивілізованому світі не має місця», ― наголосила Аксьонова.

Аксьонова прогнозує, що вік породіль буде рости. Це відбувається у першу чергу через нестабільність сучасних шлюбів. Жінка розуміє, що може лишитися сама. Тому спочатку думає про освіту і кар’єру, а вже потім про сім’ю і дітей. Окрім того, останнім часом збільшились вимоги до матері. Вона має не тільки годувати і вдягати свою дитину, але й знати, як її правильно розвивати і від чого захищати.

«Якщо десять років тому можна було сказати: «Я – мати десятьох дітей» і почути захопливі вигуки, то зараз почуєш скоріше співчутливі», ― наголосила Аксьонова. Вона зазначила, що зараз поважають тих жінок, яким вдається поєднувати материнство з успішною кар’єрою.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Цифровізація української освіти: реалізація, проблеми і перспективи

Через необхідність дистанційного навчання актуальним і перспективним напрямом розвитку вітчизняної системи освіти стала її цифровізація. Що вона передбачає, з якими проблемами зіткнулись розробники Національної платформи цифрової освіти, що чекає педагогів і здобувачів освіти в перспективі – у нашій статті
9911

Техніки коучингу для роботи з педколективом

Виклики часу все більше вимагають нових підходів. Людина, що хоче досягти кар’єрного зросту, повинна бути мобільною, готовою до швидкої зміни та обставин. В Україні в умовах воєнного стану реалізувати ці завдання здається нереальним. Та все ж на допомогу можуть прийти нові техніки. І одна з них – коучинг.
33

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді