Павло Хобзей розповів про зміни, яких зазнає загальна середня освіта

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

«Одна із проблем школи, на яку всі нарікають сьогодні — це багатопредметність. Зараз у старшій школі вивчається 14 різних предметів, у новій старшій школі їх буде не більше 6-8», — повідомив заступник міністра освіти і науки П. Хобзей

«Одна із проблем школи, на яку всі нарікають сьогодні — це багатопредметність. Зараз у старшій школі вивчається 14 різних предметів, у новій старшій школі їх буде не більше 6-8» ,— повідомив заступник міністра освіти і науки П. Хобзей під час брифінгу, що відбувся 10 листопада у Кабінеті Міністрів України.

Такі зміни передбачено законопроектами  «Про освіту» та  «Про загальну середню освіту», над якими зараз працюють фахівці МОН України.

Пыд час брифінгу П. Хобзей також розповів про впровадження 12-річної школи, у якій 4 роки навчання триватиме початкова школа, 5 років — базова і 3 роки — старша.

За його словами, саме до старшої школи додається один рік навчання — дванадцятий. Раніше, якщо порівняти одинадцятирічну школу, зокрема, базову, старшу, то один рік навчання було додано до початкової школи.

Зараз старшу школу планують відокремити від основної та провести зовнішнє незалежне оцінювання всіх випускників основної школи.

«Частина учнів, які матимуть кращі академічні здобутки, продовжать своє навчання в новостворених академічних ліцеях», — зазначив П. Хобзей. Такі однопрофільні ліцеї навчатимуть учнів старшої школи у містах, багатопрофільні —  у сільській місцевості.

Після завершення реформи децентралізації старша  школа підпорядковуватиметься районам, а початкова та основна — громадам.

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11537

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275527

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22097

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264542

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді