Павло Хобзей розповів про зміни, яких зазнає загальна середня освіта

«Одна із проблем школи, на яку всі нарікають сьогодні — це багатопредметність. Зараз у старшій школі вивчається 14 різних предметів, у новій старшій школі їх буде не більше 6-8», — повідомив заступник міністра освіти і науки П. Хобзей

«Одна із проблем школи, на яку всі нарікають сьогодні — це багатопредметність. Зараз у старшій школі вивчається 14 різних предметів, у новій старшій школі їх буде не більше 6-8» ,— повідомив заступник міністра освіти і науки П. Хобзей під час брифінгу, що відбувся 10 листопада у Кабінеті Міністрів України.

Такі зміни передбачено законопроектами  «Про освіту» та  «Про загальну середню освіту», над якими зараз працюють фахівці МОН України.

Пыд час брифінгу П. Хобзей також розповів про впровадження 12-річної школи, у якій 4 роки навчання триватиме початкова школа, 5 років — базова і 3 роки — старша.

За його словами, саме до старшої школи додається один рік навчання — дванадцятий. Раніше, якщо порівняти одинадцятирічну школу, зокрема, базову, старшу, то один рік навчання було додано до початкової школи.

Зараз старшу школу планують відокремити від основної та провести зовнішнє незалежне оцінювання всіх випускників основної школи.

«Частина учнів, які матимуть кращі академічні здобутки, продовжать своє навчання в новостворених академічних ліцеях», — зазначив П. Хобзей. Такі однопрофільні ліцеї навчатимуть учнів старшої школи у містах, багатопрофільні —  у сільській місцевості.

Після завершення реформи децентралізації старша  школа підпорядковуватиметься районам, а початкова та основна — громадам.

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27854

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47530

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42294

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді