Школа навчить етикету та догляду за волоссям

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Курс за вибором «Корисні навички» покликаний допомогти школяреві у спілкуванні із ровесниками та дорослими, сприятиме встановленню міжособистісних стосунків, забезпечить самостійність у прийнятті рішень та вирішенні щоденних побутових питань.

Наступний навчальний 2012/2013 рік навчальному обіцяє бути цікавим: планується впровадити  курс за вибором для учнів 8, 9, 10 або 11-х класів ­­― «Корисні навички».

Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Спеціалісти вирішили, що «Корисні навички» необхідні школярам задля підвищення ефективності навчання, допомоги учням у оволодінні навичками, що дозволяють адаптуватися до вимог життя у сучасному суспільстві, розвитку здатності до прийняття самостійних рішень.

У МОНмолодьспорту також наголосили, що опанування курсу допоможе школяреві у спілкуванні із ровесниками та дорослими, сприятиме встановленню міжособистісних стосунків, забезпечить самостійність у прийнятті рішень та вирішенні щоденних побутових питань, формуватиме уміння справлятися з емоціями та стресами.

«Вивчення курсу має відбуватися за модулями, розробленими вчителями, методистами, районними та міськими управліннями освіти. При доборі модуля для вивчення важливими чинниками будуть зацікавленість більшої частини учнів класу та можливість залучення до участі у вивченні програми курсу батьків», ― сказано у повідомленні.

Під час навчання передбачається використання тренінгового підходу та практична спрямованість тематики кожного модулю.

Ідея впровадження курсу ґрунтується на кращому педагогічному досвіді. Як зазначили у міністерстві, уже близько десяти років у школах практикується викладання факультативних курсів у ряді навчальних закладів України. Зокрема йдеться про курси за вибором: «Мовний етикет», «Основи ландшафтного дизайну», «Основи перукарської майстерності», «Здорове харчування», «Основи мистецтва макіяжу», «Вирощування квітів та догляд за ними», «Зберігання продуктів» тощо.

У свою чергу міністерство запропонує як зразок різні модулі, наприклад, «Культура споживання їжі. Етикет за столом», «Догляд за волоссям», «Технологія малярних робіт» тощо.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
124814

Типи організації освітньої діяльності в дошкіллі: що нового

У Законі про дошкільну освіту визначено вісім типів організації освітньої діяльності. Таке розмаїття дає змогу забезпечити доступність дошкільної освіти для кожної дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей. У цій статті більше розглянемо саме нові альтернативні типи дитсадків
1640

Комплектування груп у дошкільному закладі: вивчаємо вимоги

До кінця серпня керівник дошкільного закладу має остаточно сформувати всі групи вихованців. З’ясуємо, як Закон про дошкільну освіту та інші нормативні документи врегульовують питання комплектування різних видів груп, їх граничної наповнюваності. Усе розклали для вас по поличках
75548

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді