Школа навчить етикету та догляду за волоссям

Курс за вибором «Корисні навички» покликаний допомогти школяреві у спілкуванні із ровесниками та дорослими, сприятиме встановленню міжособистісних стосунків, забезпечить самостійність у прийнятті рішень та вирішенні щоденних побутових питань.

Наступний навчальний 2012/2013 рік навчальному обіцяє бути цікавим: планується впровадити  курс за вибором для учнів 8, 9, 10 або 11-х класів ­­― «Корисні навички».

Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Спеціалісти вирішили, що «Корисні навички» необхідні школярам задля підвищення ефективності навчання, допомоги учням у оволодінні навичками, що дозволяють адаптуватися до вимог життя у сучасному суспільстві, розвитку здатності до прийняття самостійних рішень.

У МОНмолодьспорту також наголосили, що опанування курсу допоможе школяреві у спілкуванні із ровесниками та дорослими, сприятиме встановленню міжособистісних стосунків, забезпечить самостійність у прийнятті рішень та вирішенні щоденних побутових питань, формуватиме уміння справлятися з емоціями та стресами.

«Вивчення курсу має відбуватися за модулями, розробленими вчителями, методистами, районними та міськими управліннями освіти. При доборі модуля для вивчення важливими чинниками будуть зацікавленість більшої частини учнів класу та можливість залучення до участі у вивченні програми курсу батьків», ― сказано у повідомленні.

Під час навчання передбачається використання тренінгового підходу та практична спрямованість тематики кожного модулю.

Ідея впровадження курсу ґрунтується на кращому педагогічному досвіді. Як зазначили у міністерстві, уже близько десяти років у школах практикується викладання факультативних курсів у ряді навчальних закладів України. Зокрема йдеться про курси за вибором: «Мовний етикет», «Основи ландшафтного дизайну», «Основи перукарської майстерності», «Здорове харчування», «Основи мистецтва макіяжу», «Вирощування квітів та догляд за ними», «Зберігання продуктів» тощо.

У свою чергу міністерство запропонує як зразок різні модулі, наприклад, «Культура споживання їжі. Етикет за столом», «Догляд за волоссям», «Технологія малярних робіт» тощо.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Портфоліо вихователя дитячого садка

Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
45497

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
91021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді