Понад 10 тисяч додаткових місць у дитсадках створять в Києві за 2 роки

Сьогодні у столиці функціонують 684 ДНЗ різних типів і форм власності. У них виховується майже 95 тисяч юних киян. Проте існуюча мережа дошкільних навчальних закладів не задовольняє потреби міста у повному обсязі. Загалом у столичних дитсадках на 100 місць припадає 112 дітей.

Протягом наступних двох років у столиці створять понад 10 тисяч додаткових місць у дошкільних навчальних закладах.

Про це заявив глава КМДА Олександр Попов.

«Кожного року число дошкільнят у середньому збільшується на 3-4 тисячі осіб. Тому нам потрібен чіткий план вирішення проблеми ― створення додаткових місць у дитсадках. Місто повинно активізувати роботу у цьому напрямі і працювати на попередження виникнення дефіциту. Я переконаний, що вже протягом наступного року у мережі ДНЗ столиці з’явиться понад 10 тисяч нових додаткових місць», ― зазначив очільник КМДА.

У Головному управлінні статистики інформують, що в останні роки спостерігається позитивна динаміка народжуваності дітей у столиці. Так,  у 2008 році народилось 28,3 тис дітей, у 2009 році ― 31,8 дітей, у 2010 році ― 32,3 тис дітей, у 2011 ― майже 32 тисячі. Тому кількість дітей у садках протягом року збільшується приблизно на 4 тисячі.

Сьогодні у столиці функціонують 684 ДНЗ різних типів і форм власності. У них виховується майже 95 тисяч юних киян. Проте існуюча мережа дошкільних навчальних закладів не задовольняє потреби міста у повному обсязі. Загалом у столичних дитсадках на 100 місць припадає 112 дітей.

До 1 вересня 2012 року у працюючих дитячих садках відновлено 81 групу на 1 600 місць, що рівнозначно 7 дошкільним навчальним закладам проектною потужністю 12 груп, 220 місць кожний. Найближчим часом мережу дошкільних навчальних закладів буде збільшено на понад 3 000 місць, а до 2015 року заплановано відновлення роботи 38 дошкільних навчальних закладів.

 «У столиці працює багато приватних дошкільних закладів. Не секрет, що рівень підготовки дітей у них дещо відрізняється від державних. Однак наразі немає жодного механізму чи програми підтримки цього напряму. Та відповідальність за надання освітніх послуг несе міська влада, не залежно від форми власності навчальних закладів, тому  можливі шляхи співпраці у секторі приватних навчальних закладів необхідно відпрацювати», ― сказав Олександр Попов. Він доручив спеціалістам вивчити це питання протягом двох місяців.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Портфоліо вихователя дитячого садка

Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
45498

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
91022

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді