На Волині продовжують модернізацію освітніх навчальних закладів у сільських населених пунктах. У трьох селах капітально відремонтували освітні заклади. Зокрема, у селі Смідин Старовижівського району, де школа упродовж багатьох років знаходилася в аварійному стані.
Про це повідомила прес-служба Волинскьої ОДА.
Неодноразово місцева громада зверталась в усі інстанції за сприянням. Торік Уряд виділив понад 12 млн. грн. на відбудову старої школи. Тепер, крім її сучасного приміщення та шкільного обладнання, дітвора має і європейський спортзал.
Модернізовано навчальний заклад і у селі Чевель цього ж району. У ремонт школи інвестовано майже один мільйон гривень. Тут навчається 56 учнів. Крім відремонтованої школи, громада має й гарний дитячий садок.
Докорінно цьогоріч змінила свій вигляд також Новодвірська школа Турійського району. Тут вставили 44 нових вікна, 3 дверей та облаштували внутрішні санвузли. Такий капітальний ремонт у школі зроблено вперше за останні десять років. У планах наступного ― повністю відновити дахове покриття.
У День знань відбулось відкриття ще однієї капітально відремонтованої сільської школи ― Печихвостівської ЗОШ І-ІІІ ступеня Горохівського району. На її оновлення виділялися кошти із бюджетів усіх рівнів. Загалом в освітню установу інвестовано 940 тис. грн. Там замінено старі дерев’яні вікна на енергозберігаючі пластикові. Відновлено повністю також покрівлю та систему опалення, проведено теплотрасу та каналізацію. Класні кімнати ж мають гарні підвісні стелі та умивальники, роботу яких цьогоріч відновили. Діти навчатимуться при денному світлі, що дозволить зберегти їх зір. У коридорах функціонують фонтанчики з питною водою. Облаштовано гардеробну. На шкільному подвір’ї заасфальтовано доріжки.
Відкрито нещодавно ще один із корпусів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. І.Франка у місті Горохів Горохівського району, де розміщено приміщення актового залу на 200 місць та три навчальні класи.
Загалом в області приділяється значна увага розширенню як шкільної, так і дошкільної мережі. За два останні роки у Волинській області відкрито 6 нових шкіл та 5 ДНЗ. Зокрема, у цьому році на Волині введено в дію 25 реконструйованих дитячих садків та три новозбудованих. Акцент також робиться на облаштування у сільських школах теплих туалетів. За період з 2010 по 2012 роки у 257 сільських школах області запрацювали внутрішні санвузли. Також за ці два роки держава забезпечила волинських учнів 38 шкільними автобусами,і виконання в області цієї державної програми майже стовідсоткове.