Допитливість дитини ― успішність у навчанні та житті

Надмірний страх може перешкоджати отриманню знань. Чим більше на шляху досліджень навколишнього світу дитина зустрічає любові і чим менше заборон і покарань, тим менше буде його страх і тим сильніше розвинеться його цікавість.

Цікавість ― основа для подальшого прагнення до знань будь-якої дитини. 

Допитливість як голод, спрага або сон ― одна з основних біологічних потреб. Немовлям, дитина починає самостійно вивчати світ. Уже через кілька годин після народження, вона починає періодично обмацувати своє тіло, особливо обличчя і рот.

Через кілька місяців вона навчається хапати предмети й досліджує їх ротом. Пізніше прагнення до дослідження зростає. Руками, очима і ротом малюк вивчає іграшки, речі в квартирі і будь-які інші предмети, які потрапляють їй на шляху.

У молодшому дитячому та дошкільному віці діти дуже розрізняються по тому, наскільки активно і самовіддано вони присвячують себе вивченню нових предметів і явищ.

Допитливі діти завзято вишукують інформацію, вони зацікавлені в пізнанні нового, і це прискорює їх розвиток. А отже ― освоюють більшу кількість стратегій. Цікавість розвиває і творчі здібності.

Страх захищає від небезпеки при занадто сильному прагненні до пригод, наприклад, від зустрічей з небезпечними тваринами або незнайомими людьми. Проте надмірний страх може перешкоджати отриманню знань.

Чим більше на шляху досліджень навколишнього світу дитина зустрічає любові і чим менше заборон і покарань, тим менше буде його страх і тим сильніше розвинеться його цікавість.

Діти, що мають міцний зв'язок з мамою та іншими членами сім'ї, як правило, опиняються в подальшому більш здібними і менше бояться невдач. З допитливих немовлят виростають зацікавлені учні. Адже інтерес до навчання - це щось на кшталт "збільшеної" цікавості у певній галузі, яку ми відкрили для себе, і на яку ми витрачаємо багато часу та енергії.

Розвиток починається з улюбленого плюшевого ведмедика і виростає до улюбленого заняття, якому дитина готова присвячувати весь свій вільний час, надалі воно може стати його улюбленою професією.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді